29. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek ,,Spotkania
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

29. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek ,,Spotkania": TEATR SENSORYCZNY MINIMI – „W SIÓDMYM NIEBIE”

  • Wydarzenie archiwalne: 24.10.2023
Miejsce:
Teatr Baj PomorskiToruń, Piernikarska 9

Wiek odbiorcy: 0,5 - 4 lata

Scenariusz i Reżyseria, Koncepcja scenografii: Katarzyna Kawalec

Opracowanie plastyki: Areta Puchalska

Muzyka: Radosław Bolewski

Ruch sceniczny: Klaudia Cygoń

Data premiery: on-line 29.11.2020 (we współpracy z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze), sceniczna: 21.02.2021

Czas trwania: ok. 45 min

Obsada: Joanna Maria Pruś, Katarzyna Kawalec

To naj-najowy, kameralny spektakl dla najmłodszych i ich opiekunów z pogranicza teatru przedmiotu, warsztatów i edukacji sensorycznej. Czym są zmysły? Jak je nazwać? Jak rozpoznać? Na pewno uda się to zrobić W siódmym niebie!

Przytul się do miękkiej chmury i spójrz... Jest szara? Czy ona szumi? Co to oznacza? Gdy schowasz się pod puszystym kocykiem, za chwilę przekonasz się, jak miły w dotyku jest śnieg. A gdy zajdzie słońce, wybierzemy się razem w podróż pośród gwiazd! Promienie słońca, tęcza, kolorowy deszcz, chmurkowe tunele – wspólnie z aktorkami odkryjemy, jak niezwykłe może być niebo!

Główną ideą spektaklu jest wspólne działanie i wsparcie najmłodszych w odkrywaniu swoich możliwości, zainteresowań, obserwowaniu świata dookoła. To bardzo łagodne i przyjazne wprowadzenie do świata teatru.

Projekt powstał z myślą o dzieciach od 6 miesięcy do 4 lat. 

Serdecznie zachęcamy do czynnego udziału również opiekunów! Ze względu na specyfikę działań poprosimy wszystkich uczestników, również dorosłych, o zdjęcie butów. 


 Projekt został dofinansowany w ramach konkursu „Centrum Dla Rodziny” ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Patronat nad projektem objęła Fundacja Sceny Lubelska 30/32 w Warszawie. Projekt powstał we współpracy z Osiedlowym Klubem Kultury RSM Akwarium w Rzeszowie.

Premiera on-line powstała we współpracy z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

(fot. Jerzy Dowgiałło)Źródło: Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Teatr Baj Pomorski

ul. Piernikarska 9
87-100 Toruń
tel.: 56 652 24 24