285. Koncert Pałacowy- 21.08.2022

285. Koncert Pałacowy- 21.08.2022

  • Wydarzenie archiwalne: 21.08.2022
Miejsce:
Pałac LubostrońLubostroń
Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaparsza serdecznie w niedzielę, 21 sierpnia 2022 roku o godz. 17.00 na 285. Koncert Pałacowy.
Wystąpią: Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo
W programie: Celso Machado – Sambalanco Ralph Towner – If Ulisses Rocha – Meio do Caminho Ralph Towner – Duende Chick Corea – Spain Freddie Mercury – Bohemian Rhapsody Celso Machado – Sambinha Isaac Albeniz – Asturias Astor Piazzolla – Libertango
____________________________________________ Bilety w cenie 15 zł można nabywać  w Pałacu w Lubostroniu pół godziny przed koncertem.
Pełech & Horna Duo to duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, latynosko-hiszpańskich oraz jazzowych, improwizowanych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli… Debiutancka płyta “Sambalanco” została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 ukazał się drugi album zespołu, nagrany wspólnie z wybitnym pianistą Leszkiem Możdżerem.
Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Guitar Masters oraz pomysłodawcą Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 40 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi muzykami i gitarzystami, takimi jak m.in.: Leszek Możdżer, L.U.C., Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.
Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.


Źródło: Pałac Lubostroń