23 Ogólnopolskie Spotkania Teatralne: „Wszystko to, co do mnie powiedzieliście”
Teatr / Kabaret

23 Ogólnopolskie Spotkania Teatralne: „Wszystko to, co do mnie powiedzieliście”

  • Wydarzenie archiwalne: 05.11.2022
Miejsce:
Teatr Letni w CiechocinkuCiechocinek
"Wszystko to, co do mnie powiedzieliście" jest głosem kobiet w różnym wieku, które będąc w procesie - dzieląc się swoim spojrzeniem na świat i problemy, stawiając ważne pytania, czerpiąc ze swojej wrażliwości - zjednoczyły się wokół ważnego dla nich tematu i zapragnęły wypowiedzieć poprzez działanie teatralne.

Temat kobiecości okazał się na tyle ważny i wspólny, że inspirującym rozmowom podczas procesu nie było końca. Również konteksty literackie i społeczno-polityczne były niewyczerpanym źródłem impulsów do ćwiczeń, wymiany doświadczeń i pomysłów na sztukę.

Spektakl, to efekt twórczej pracy kobiet, jednak to indywidualne cele każdej z nich, które zostały osiągnięte w procesie zgłębiania tematu, są najcenniejsze.

Poruszane w spektaklu problemy m.in. dotyczące norm społecznych, wychowania, patriarchatu, "mądrości" przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ulegania presji np. w kwestii wyglądu i bycie niewystarczającą, to bodźce, które otwierały kobiety na poszukiwanie wolności, odkrywanie w sobie "dzikiej dziewczynki" czy wilczycy. I właśnie wolność stała się dla nich punktem wyjścia.

Muzykę do spektaklu, graną na żywo, stworzył Grzegorz Kaźmierski i Maciej Arciszewski z projektu "Mlecze".

Instrumentalny duet "Mlecze" zajmuje się na co dzień transowymi dialogami syntezatorów z gitarą. Kompozycje mieszczą się w gatunku synth nu gaze. Obecnie piszą bajki dla robotów.

SCENA KOBIET TORUŃ/AGNIESZKA ZAKRZEWSKA

„Jakkolwiek”

...w stanie niepokoju

…w stanie niepewności

...w stanie zawieszenia

Jakkolwiek… (by nie było)

Grupa Teatru Tańca rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, obecnie funkcjonuje niezależnie niezmiennie pod kierownictwem Marty Zawadzkiej – założycielki Grupy. Wielu adeptów zespołu zdecydowało rozwijać swoją taneczną pasję profesjonalnie. Od kilku lat skład Grupy stanowią tylko kobiety. Dojrzałe kobiety.

Taniec: Jolanta Klauza, Maria Maciąg, Dobrosława Mrowińska, Magdalena Pomaskow, Ewa Redlewska, Małgorzata Skusa, Paulina Tchurzewska, Zofia Wawszkiewicz, Michalina Zawartowska, Marta Zawadzka

Muzyka: Оди́н в кано́е (Odyn v kanoe)

Śpiew: Maria Maciąg

Bilety w cenie 50 zł (za dwa spektakle) do kupienia w MCK lub pod linkiem

https://biletyna.pl/kabaret/Wszystko-to-co-do-mnie-powiedzieliscie-Jakkolwiek/Ciechocinek

KARNET NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE DO KUPIENIA W MCK w cenie 200 zł

KARNET DLA PAR W CENIE 350 zł

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

Żelazna 5
87-720 Ciechocinek
tel.: 54 234 18 94

Powiązane wydarzenia

09
marca (sobota), godz. 19:00

SZTYWNY PAL AZJI

09
marca (sobota), godz. 19:00

Koncert rockowej formacji Sztywny Pal Azji