22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

  • dzisiaj
    godz. 09:00–20:00
    ⟶ DO 22.04
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a
22. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie przyświecało hasło OTWARTOŚĆ. To właśnie wokół niego zbudowaliśmy bogaty, różnorodny i atrakcyjny program Festiwalu, formy imprez i rozwiązania organizacyjne.  https://bit.ly/Program_TFNiS2024
Hasło OTWARTOŚĆ właściwie oddaje ideę Festiwalu już od jego pierwszej edycji. Każdego roku pokazujemy, że budowanie dobrych relacji – w badaniach, pracy naukowej, społeczności akademickiej, współpracy z miejskimi instytucjami, a przede wszystkim z uczestnikami i uczestniczkami festiwalowych wydarzeń – musi opierać się na szeroko rozumianej otwartości.
Pokazujemy otwartość nauki i sztuki, otwartość naszych naukowców i naukowczyń gotowych do kreowania nowych idei i metod badań, a także podejmowania wyzwań, które wskazuje współczesny świat i kierunek jego zmian.

OTWIERAMY drzwi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zapraszając uczestników i uczestniczki festiwalowych wydarzeń, równie otwartych na przyjęcie sporej dawki wiedzy z zakresu nauki i sztuki. Jesteśmy także otwarci na miasto – wychodzimy poza mury uczelni, lokując szereg wydarzeń w przestrzeniach licznych toruńskich instytucji, a także samego Torunia.
 W trakcie festiwalowych wydarzeń badacze i badaczki, studenci i studentki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownicy i pracowniczki lokalnych instytucji kultury i nauki w przystępny oraz atrakcyjny sposób zaprezentują swoje osiągnięcia, przybliżą dyscypliny, którymi się zajmują i aktualne tematy badawcze. Nasze naukowe święto to również okazja, by zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych.
Udział we wszystkich festiwalowych imprezach jest bezpłatny, na część z nich wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy na wydarzenia z ograniczoną liczbą miejsc ruszą 𝟎𝟒.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟒 o godzinie 𝟏𝟐:𝟎𝟎.
Szczegóły na naszej stronie  https://www.festiwal.torun.pl/


Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

ul. Gagarina 37a
87-100 Toruń
tel.: 56 611 22 66

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 19:00

KAMP!

22
kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00–21:00

Kwietniowy Slam Od Nowa - Eliminacje do Mistrzostw Polski

23
kwietnia (wtorek), godz. 19:00

„BIAŁA ODWAGA