19th Mózg Festival - Jon Dobie & Tomasz Glazik
Teatr / Kabaret

19th Mózg Festival - Jon Dobie & Tomasz Glazik

  • Wydarzenie archiwalne: 09.09.2023
Miejsce:
Teatr PolskiBydgoszcz, Al. Mickiewicza 2

Tomasz Glazik - improwizator, saksofonista, kompozytor, ale głównie mąż i ojciec. Pochodzi z niewielkiej miejscowości Cekcyn, która jego zdaniem jest najbardziej umuzykalnioną miejscowością w Polsce, a może i na świecie. Miłośnik wysokoenergetycznej muzyki improwizowanej z pogranicza free jazzu i noisu, ale również szeroko pojętej muzyki elektronicznej.  Od niemal 5 lat mieszka z rodziną w Londynie.

Jon Dobie urodził się w Londynie w 1956 roku, gdzie nadal mieszka, kiedy nie podróżuje i nie występuje w Europie. Otrzymał kilka nagród artystycznych, które umożliwiły mu kontynuację występów, w szczególności od British Council. Obecnie reorganizuje wytwórnię „No Wave” i przygotowuje się do trasy koncertowej ze swoimi zespołami. Współzałożyciel i organizator tras koncertowych B-shops for the Poor. Gra z Pieces of Brain, Sonicphonics, Interference 3.0, The Dynamix, Total touch, Kenem Hyderem, gra w 2near 2far 4tet z Vladimirem Millerem, Alexandrem Alexandrovem. Grał w duecie/trio z Peterem Brotzmannem i Michaelem Werthmullerem, a także z takimi muzykami jak John Edwards, Dave Petts, Adrian Northover, Netlanka, Sainkho, Gendos, Scipio, czy rosyjski zespołem ZGA. Grał także z Charlesem Haywardem i Billym Bangiem, Shoji Hano i Krisem Wandersem. Ostatnio grywa w duecie z polskim perkusistą Rafałem Gorzyckim. Ich płyta „nothing” została wydana przez Requiem Records (Warszawa). The Dobie/Madry Project „body up”, również wydana przez Requiem, została zrealizowana z udziałem takich artystów jak Amy Knoles (USA) , Adrian Northover, Alex Maguire, Dan Maurer (USA), Mauro Sambo (Włochy).

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe za okazaniem zaproszenia.
Bezpłatne zaproszenie można otrzymać, wysyłając wiadomość na adres pr@mozg.art.pl
Otrzymane zaproszenie w formie elektronicznej należy okazywać przy wejściu na festiwal.Źródło: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Mickiewicza 2
85-071 Bydgoszcz
tel.: 52 339 78 18

Powiązane wydarzenia

01
października (niedziela), godz. 18:00

Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele