18th Mózg Festival Bydgoszcz 2022: Zofia Ilnicka/Łukasz Marciniak/Jakub Wosik (PL) / koncert
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

18th Mózg Festival Bydgoszcz 2022: Zofia Ilnicka/Łukasz Marciniak/Jakub Wosik (PL) / koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 08.09.2022
Miejsce:
Klub MÓZGBydgoszcz, Parkowa 2

Muzyka trio_io jest wypadkową trzech umysłów, trzech różnych języków muzycznych, trzech różnych źródeł pochodzenia. Spotkanie tej trójki muzyków przyniosło otwarte formy, czerpiące z tradycji muzyki kompozytorów współczesnych, eksperymentów z preparacją instrumentów oraz elementów free jazzu i muzyki ludowej. Muzyka trio_io może być określana po prostu jako nowa muzyka. W marcu 2019 nakładem Bółt Records ukazała się pierwsza płyta trio pt. „Waves”. 28 Października 2021 premierę miała druga płyta trio „New Animals” wydana przez Antenna non grata.

Zofia Ilnicka (flet poprzeczny) w 2016 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Współtworzy zespół muzyki współczesnej Trio Layers, które zajmuje się wykonywaniem muzyki komponowanej jak i improwizowanej. Współpracowała ponadto z Landjugendorchester NRW, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Jest laureatką wielu krajowych.

Łukasz Marciniak (gitara elektryczna) jest gitarzystą, kompozytorem, pasjonatem muzyki. Jest autorem muzyki do niemych filmów i performance. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji.

Jakub Wosik (skrzypce) jest skrzypkiem, kompozytorem, improwizatorem. W centrum jego zainteresowań poza jazzem znajduje się muzyka współczesna, oraz swobodnie improwizowana. Współtworzy zespół muzyki współczesnej Trio Layers. Współpracuje też z licznymi instytucjami kultury.


Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe za okazaniem zaproszenia. Bezpłatne zaproszenie można otrzymać wysyłając zgłoszenie na adres pr@mozg.art.pl

---

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych Mózg Festival to spotkanie artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, ponieważ jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur. Podczas festiwalu prezentowane są najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji. Do udziału w festiwalu zapraszane są wybitne indywidualności świata sztuki oraz młodzi artyści, których dotychczasowe działania noszą znamiona wyjątkowych. Nieodzownym elementem festiwalu jest także udział artystów lokalnych, spełniających powyższe założenia. Wszystkie działania artystyczne traktowane są jako środek, który prowadzić ma do głębszego poznania otaczającej nas rzeczywistości i przemian zachodzących na świecie oraz rozwoju osobistego zarówno twórców jak i odbiorców działań festiwalowych. Więcej informacji: http://festiwal.mozg.pl/

Źródło: Klub MÓZG

Klub MÓZG

ul. Parkowa 2
85-100 Bydgoszcz
tel.: +48523455195