14. edycja Święta Bydgoskiego Przedmieścia
Wstęp wolny  /  interdyscyplinarne

14. edycja Święta Bydgoskiego Przedmieścia

  • Wydarzenie archiwalne: 26.08.2023
Miejsce:
Domkultury! Bydgoskie PrzedmieścieToruń, Sienkiewicza 11/3
Mieszkańcy zabytkowej toruńskiej dzielnicy już po raz 14. organizują Święto Bydgoskiego Przedmieścia. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia, czyli w ostatni weekend wakacji! Warto zapisać sobie tę datę — to będzie barwny i pełen wrażeń weekend. Wydarzenie jest sumą kilkudziesięciu inicjatyw odbywających się w całej dzielnicy oraz kilkunastu wydarzeń widowiskowych. Myśl przewodnia tegorocznej odsłony to Dobro Wspólne — chcemy, aby Święto zachęciło sąsiadów (także tych zza wschodniej granicy) do bliższego poznania się i współdziałania na rzecz własnej społeczności, a mieszkańców Torunia i turystów — do odkrycia walorów historycznych i estetycznych dzielnicy.
Przed nami kilkadziesiąt wydarzeń, realizowanych w urokliwych zakątkach, podwórkach, alejkach parkowych, małych uliczkach: koncerty, pchli targ, szereg warsztatów i akcji społecznych oraz tradycyjne sąsiedzkie ucztowanie przed Domemkultury! przy ul. Sienkiewicza 11. Na uczestników czekają również występy artystyczne, w tym ulubieńców dzieci — Teatru Pomarańczowy Cylinder, a także, między innymi — joga w parku, instalacje artystyczne, mnóstwo spacerów tematycznych, słodycze, jedzenie, gawędzenie i inne aktywności. Mieszkańcy, miłośnicy i sympatycy dzielnicy, a także działające na jej terenie instytucje i organizacje pozarządowe szykują na Święto działania i inicjatywy przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku. Świętujemy wspólnie! Zapraszamy serdecznie mieszkańców do włączania się we wspólne świętowanie. W wydarzeniu głównym (tutaj) publikujemy na bieżąco podjęte już inicjatywy.

Program 14. edycji Święta Bydgoskiego Przedmieścia:

Sobota 26 sierpnia:

Niedziela 27 sierpnia

Na realizację sąsiedzkiej celebracji także i w tym roku udało się nam pozyskać dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu wszystkie realizowane wydarzenia są nieodpłatne.
 
Dokładamy starań, aby działania realizowane w ramach tegorocznego Święta Bydgoskiego Przedmieścia były dostępne dla szerokiego grona uczestników, w tym osób z niepełnosprawnościami. Napisz do nas (swietobydgoskiego@gmail.com) i opowiedz, czego potrzebujesz, żeby móc uczestniczyć w Święcie.
 
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury ,,Kultura - Interwencje 2023"
Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń


Źródło: Domkultury! Bydgoskie Przedmieście w Toruniu

Społeczny Dom Kultury – Domkultury! Bydgoskie Przedmieście

Sienkiewicza 11/3
87-100 Toruń
tel.: +48517468708

Powiązane wydarzenia