11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 7+
Dla dzieci  /  Film

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 7+

  • Wydarzenie archiwalne: 04.04.2022
Miejsce:
Kino OrzełBydgoszcz, Marcinowskiego 12

czas pokazu: 62’21’’
kategoria wiekowa: 7+
język: oryginalny, polski lektor


Ole Śpijsłodko, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Polska 2021, 13’20’’
Adaptacja bajki H. Ch. Andersena to magiczna wyprawa w krainę snu i wyobraźni. Piękna, mądra baśń wykonana w technice animacji malarskiej farbami olejnymi na płótnie bezpośrednio pod kamerą. Próba oswojenia fenomenu marzeń sennych, dziecięcego (i nie tylko) lęku przed nocą i śmiercią. Ole Śpijsłodko, zaprasza Hjalmara w podróż po sennych marzeniach. Pewnego razu Ole przedstawia Hjalmara swemu bratu, który do każdego przychodzi tylko raz…


Kiko i zwierzęta / Kiko et les animaux, Yawen Zheng, Francja 2020, 7’28’’
Kiko to koszmar dla wszystkich zwierząt. Cały czas je nęka, nawet najmniejsza mysz nie może przed nim uciec! Czy zwierzęta będą mogły mu się przeciwstawić i sprawić, by zrozumiał, że są takie jak on, zdolne do emocji, miłości i zasługują na szacunek?


Kamień w bucie / Un caillou dans la chaussure, Eric Montchaud, Francja 2020, 11’30’
W klasie pojawia się nowy uczeń. Jednak bardzo się wyróżnia: jest żabą, a pozostali uczniowie to króliki.
Tonka zrobi to jutro / Tonka će sutra Morana Dolenc, Chorwacja 2021, 7’16’’
Tonka lubi odkładać sprawy na jutro. Praca domowa, spacer z psem czy też ustawianie zabawek na miejscu – nieważne, o co chodzi, bo zawsze kiedy Tonka musi coś zrobić, znajdzie sposób, żeby odłożyć to  na następny dzień. Dlatego dostaje Jutrzaka, który atakuje dzieci odkładające rzeczy na jutro.


Wilk / Lupin, Helene Ducrocq, Francja 2020, 11’11’’
Młody wilczek po raz pierwszy wychodzi z nory kiedy jego matka zajęta jest polowaniem. Zagubiony i przestraszony znajduje schronienie w ogrodzie. Jeanne, Gaston i Louis, dzieci myśliwych, znajdują go i postanawiają zaprowadzić go do jego domu.


Tobi i Turbobus / Tobi und der Turbobus, Verena Fels, Niemcy 2020, 7’30’’
Lecisz bez siedzenia! Oto zasada Turbobusa. Pewien młody wilk spędza cały dzień w turbo-podróży, pracując ciężko nad znalezieniem prawdziwej przyjaźni.


Komorne, Monika Kuczyniecka, Polska 2021, 4’06’’
W czasach wszechobecnej drożyzny, mieszkający nad rzeką dziad i baba starają się zawiązać koniec z końcem. Przenoszą się zatem na strych, a dół wynajmują dość ekscentrycznej parze…każąc sobie suto płacić za komorne.  Film do wiersza Stefana Themersona miał swoją premierę podczas XII edycji Festiwalu Themersonów w Płocku. Uważny widz znajdzie w tym krótkim filmie wiele wątków z bogatej twórczości Themersonów.


bilet 1 zł.
Karnet na cały festiwal 11. MFFA ANIMOCJE 2022 w cenie 70zł, dostępny tylko w kasie Kina Orzeł.

Źródło: Kino Orzeł

Kino Orzeł

ul. Marcinkowskiego 12
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40