11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 12+
Film

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 12+

  • Wydarzenie archiwalne: 05.04.2022
Miejsce:
Kino OrzełBydgoszcz, Marcinowskiego 12

czas pokazu: 65’05’’
kategoria wiekowa: 12+
język: oryginalny, polski lektor
Marsz zaginionych / El Desfile de los Ausentes / The March of the Missing, Marcos Almada Rivero, Meksyk 2020, 9’43’’
W żelaznym mieście odbywa się wystawna parada rządowa, która przynosi radość i prezenty jego wiodącym spokojne życie mieszkańcom. Dwójka obserwatorów z zewnątrz – pierwszy z wysokiego okna, drugi przez obiektyw kamery – jako jedyna zauważa grupę protestujących, która blokuje drogę głównemu pojazdowi, chcąc zwrócić uwagę na tragedię i niesprawiedliwość.


Lądowanie / The Landing, Kaisa Penttilä, Finlandia 2021, 9’23’’
Rodzinna wycieczka do zoo zostaje przerwana, gdy pojawia się tam nieznany gatunek.


Nie jesteś Kiwi / You Are Not a Kiwi, Maria Saveleva, Estonia 2020, 5’31’’
Chodzi o coś więcej niż pióra czy to, ile ktoś ma palców… Pan Niekiwi próbuje stać się częścią pewnej społeczności. Czy społeczeństwo jest zdolne zaakceptować jego i jego piosenkę?


W naturze / Dans la Nature / In Nature, Marcel Barelli, Szwajcaria 2021, 5’16’’
W przyrodzie parę stanowią samiec i samica. No cóż, nie zawsze! Parą mogą też tworzyć dwie samice. Albo dwóch samców. Możecie o tym nie wiedzieć, ale homoseksualizm nie dotyczy tylko ludzi.


Dom / Otthon / Home, Kinga Rofusz, Węgry 2020, 7’43’’
Dom to coś więcej niż miejsce, w którym żyjemy. To także poczucie zaufania, bycia częścią rodziny. Uczucie to jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Film opowiada o małym chłopcu, który traci dom, przeżywa żałobę i przeprowadzkę i nie jest pewien, czy gdzieś indziej będzie w stanie odzyskać to uczucie.


Totem, Katrine Glenhammer, Dania 2020, 10’
TOTEM to historia młodej kobiety poszukującej zwierzęcia, które zostanie jej totemem. Wybiera gigantycznego dzika i postanawia go oswoić. Ale siła i brutalność dzika to za dużo dla wojowniczej łowczyni, która zostaje połknięta przez zwierzę. Jednak głęboko w jego brzuchu słyszy bicie serca zwierzęcia i postanawia wywalczyć sobie drogę do wyjścia, bez względu na to, ile ją to będzie kosztować.


Mora Mora, Jurga Šeduikytė, Litwa 2021, 10’05’’


Mała Mora tonie w bezkresnym morzu. Coś co wygląda jak mała wysepka, okazuje się być unoszonym przez fale fortepianem – jej przejściowym zbawieniem. Mora odkrywa, że potrafi wyczarować wiatr naciskając klawisze fortepianu i rozpoczyna podróż przez uśpiony świat. Po zapoznaniu się z rządzącymi nim prawami i zamieszkującymi go stworzeniami, Mora szuka sposobów, aby przywrócić go do życia.


Wynalazek Lessa / The Invention of Less, Noah Erni, Szwajcaria 2021, 3’03’’
Latem 2031 roku, z powodu globalnego ocieplenia, młody niedźwiedź polarny jest zmuszony do opuszczenia swojego domu i przenosi się do Zurychu. Wraz ze wszystkimi innymi zwierzętami stara się zarabiać na życie, aż nagle wpada na pomysł, który na zawsze zmieni świat.


Wygodna obojętność obfitości / La cómoda indiferencia de la abundancia / The comfortable indifference of abundance, Lucas Schiaroli, Argentyna 2021, 4’22’’
Chłopiec-ryba podróżuje przez wiejski krajobraz w poszukiwaniu wody, bez której nie przeżyje. Niedaleko znajduje się Mokre Miasto, którego mieszkańcy codziennie trwonią wodę, niedbale z niej korzystając. Niespodziewana burza zmieni życie ich wszystkich, przywracając właściwy porządek rzeczy.


bilet 1 zł


Karnet na cały festiwal 11. MFFA ANIMOCJE 2022 w cenie 70zł, dostępny tylko w kasie Kina Orzeł.

Źródło: Kino Orzeł

Kino Orzeł

ul. Marcinkowskiego 12
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40