11. Festiwal Ethniesy - Warsztat taneczny z Piotrem Zgorzelskim. Tańce KRESÓW WSCHODNICH.
Muzyka i taniec

11. Festiwal Ethniesy - Warsztat taneczny z Piotrem Zgorzelskim. Tańce KRESÓW WSCHODNICH.

  • Wydarzenie archiwalne: 23.03.2024
Miejsce:
Music Cafe SzpulkaBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

Moda na Tańce tradycyjne na nowo pojawia się w naszym życiu. Letnie potańcówki na drewnianych parkietach, festyny, dancingi, domówki i wiele innych spontanicznych wydarzeń na której pojawia się muzyka tradycyjna przyciąga w całej Polsce na nowo setki ludzi, zarówno w dużych miastach, jak i na wsi.

Tańce, którego będziemy Was uczyć podczas warsztatów moglibyśmy nazwać popularnym tańcem tradycyjnym, czyli takim jak bawiono się dawniej na miejskich i wiejskich potańcówkach. Daleko mu do stylizowanych form scenicznych.

  • Nasze spotkania pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub w grupie.
  • Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu.
  • Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
  • Dzięki uczestnictwu w warsztatach wzmocnicie swoją kondycję i koordynację fizyczną oraz nadacie swoim codziennym ruchom więcej gracji.
  • Będzie to również pretekst do poznania się nawzajem, co pomorze Wam do szybkiego znalezienia sobie partnera/partnerki do tańca na najbliższej potańcówce.
  • Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, którepozwolą Wam cieszyć się tańcem na co dzień

KTO PROWADZI ?

Piotr Zgorzelski

Warszawiak, etnolog, tancerz, animator kultury, juror podczas konkursów tańca tradycyjnego, inicjator odrodzenia polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych.

Od ponad 25 lat organizuje i prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie, tańców retro oraz tańców Bal Folk. Warsztaty realizuje w ramach powołanej Akademii Tańca Tradycyjnego.

Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową.

Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes.

Twórca i propagator koncepcji tańca tradycyjnego w formie Freestyle.

Przez blisko 10 lat współtworzył jako basista i tancerz kapelę Janusz Prusinowski Kompania.

Jest autorem projektu internetowych lekcji tańca tradycyjnego umieszczonych na kanału You Tube - Taniec TradycyjnyPL (blisko 100 filmów).

UWAGA !

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres: akademia.tanca.tradycyjnego@gmail.com oraz wniesienie opłaty w formie przelewu na konto nr: 53 1240 6380 1111 0011 2397 1019 z dopiskiem: tańce z kresów Bydgoszcz + imię i nazwisko.

Opłaty: PROMOCJA (płatne do 9 marca) 120 zł od osoby / 100 zł od osoby (sparowani !); opłata (płatne po 9 marca) 140 zł od osoby / 120 zł od osoby (sparowani !)

Karnet festiwalowy w cenie 170 zł dostępny TUTAJ.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40