11. Festiwal Ethniesy: spotkanie z Gosią Zagajewską
Wstęp wolny  /  Literatura  /  Muzyka i taniec

11. Festiwal Ethniesy: spotkanie z Gosią Zagajewską

  • 24
    marca 2024 (niedziela), godz. 16:00
Miejsce:
Music Cafe Szpulka w Miejskim Centrum KulturyBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

24 marca 2024, godz. 16.00 / Music Cafe Szpulka

Spotkanie z Gosią Zagajewską

Gosia Zagajewska (ur. 1987). Pisze, śpiewa. Wyróżniona w 14. Połowie Biura Literackiego, w XXV i XXVI OKP im. Jacka Bierezina oraz w II Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”.

Publikowała wiersze na łamach „biBLioteki”, „KONTENT-u”, „Drobiazgów”, „Tlenu Literackiego”, „Strony Czynnej” oraz w antologii Głód wydanej przez Instytut Literatury. Jej opowiadanie Słoik ukazało się na łamach e-kalejdoskop.pl w ramach wyróżnienia w konkursie Dekameron 2020. Jej debiutancka książka poetycka Wyrobiska ukazała się w listopadzie 2023 r. nakładem SPP Oddział w Łodzi. Współtworzy zespoły: Tuleje, Figa, Szpety, Casting Lots, Fantastic Swimmers. Koncertowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Inne Brzmienia, Ethniesy, Spontaneous Music Festival, ECLAT Festival, Warszawskie Sanatorium Dźwięku, Fortalicje, Turniej Muzyków Prawdziwych. Została stypendystką Marszałka Wielkopolski w 2022 roku. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacji głosem „Głosowanie”.

O książce:

„W Wyrobiskach wiersze tańczą nieziemską ciszę, mieniąc się niczym paciorki różańca, którego odmawianie prowadzi do prawdziwej, pozachrześcijańskiej metafizyki. Kobiecość jawi się jako wartość porządkująca, fundująca lepszy świat, który może istnieć – i istnieje! – poza tekstem. Zgubcie się w nim, żeby się odnaleźć w tym, co was stanowi, a co niekoniecznie da się wypowiedzieć. Gosia Zagajewska uchwyciła TEN moment!”. Rafał Gawin

Wstęp wolny.

Karnet festiwalowy w cenie 170 zł dostępny TUTAJ.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40