105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Strzelno
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Strzelno

  • Wydarzenie archiwalne: 02.01.2024
Miejsce:
Cmentarz w StrzelnieStrzelno, ul. Kolejowa

Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński serdecznie zaprasza mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych na uroczystość obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Strzelno. Wydarzenie odbędzie się przy Mogile Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Strzelnie przy ulicy Kolejowej.

Uroczystość zaplanowana jest na 2 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00. W programie wydarzenia:

Rys Historyczny przygotowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Dr. Jakuba Cieślewicza w Strzelnie: W ramach uroczystości uczestnicy będą mieli okazję zgłębić historię Strzelna i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości.

Modlitwa w intencji poległych powstańców: Moment refleksji i zadumy, w którym uczestnicy wspólnie uczczą pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległość.

Złożenie wiązanek kwiatów i zniczy: Symboliczne hołdy oddane powstańcom wielkopolskim, poprzez składanie kwiatów i zapalanie zniczy przy mogile.

Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński zachęca do uczestnictwa w tej ważnej uroczystości, która ma na celu uczczenie bohaterów przeszłości oraz kształtowanie świadomości historycznej mieszkańców.Źródło: Dom Kultury w Strzelnie

Dom Kultury w Strzelnie

ul. Gimnazjalna 26
88-320 Strzelno
tel.: 52 318 92 18