LEONARDO. DZIEŁA WSZYSTKIE
Film

LEONARDO. DZIEŁA WSZYSTKIE

  • Wydarzenie archiwalne: 02.05.2024
Miejsce:
Kino 1410 (Hotel 1231)Toruń, Przedzamcze 6d

Wizjoner, wynalazca i prawdziwy człowiek renesansu. Leonardo da Vinci – jeden z najsłynniejszych artystów wszech czasów – to główny bohater dokumentu „Leonardo. Dzieła wszystkie”.

W tym wyjątkowym filmie reżyser Phil Grabsky odkrywa przed widzami tajemnice wszystkich istniejących dzieł włoskiego twórcy.

„Leonardo. Dzieła wszystkie” to pełnometrażowy dokument zrealizowany z okazji 500. rocznicy śmierci wielkiego twórcy włoskiego renesansu (2 maja 1519 roku). Phil Grabsky już po raz drugi zajmuje się Leonardem. Jego pierwszy film z 2011 roku omawiał tylko dzieła artysty z okresu mediolańskiego. Teraz widzowie zobaczą „Monę Lisę”, „Ostatnią Wieczerzę”, „Damę z łasiczką” i wszystkie inne ocalałe dzieła. Niektóre z nich nigdy przedtem nie były prezentowane szerokiej publiczności. Część została niedawno poddana renowacji.

Leonardo da Vinci to bez wątpienia najbardziej znany artysta, teoretyk sztuki, pisarz, architekt i uczony wszech czasów. Jego geniuszowi poświęcono już niezliczone ilości dokumentów, programów telewizyjnych, reportaży i filmów fabularnych. Nadal jednak nie zbadano wystarczająco dokładnie najważniejszego elementu, który składa się na fenomen Leonarda – jego sztuki.

Film „Leonardo. Dzieła wszystkie” skupia się również na życiu Leonarda, jego wynalazkach, umiejętnościach rzeźbiarskich, militarnym doświadczeniu i talencie do polityki. To dokument, który w pełni przedstawia jego historię. Zdjęcia realizowano na całym świecie, również w Muzeum Narodowym w Krakowie.

 

Reżyseria: Phil Grabsky, zdobywca nagrody BAFTA®

Czas trwania: 90 minut

Napisy: polskieŹródło: Kino 1410

Powiązane wydarzenia

20
czerwca (czwartek), godz. 19:00

Pissarro. Ojciec impresjonizmu

22
czerwca (sobota), godz. 21:50

KINO PLENEROWE: KAWA I PAPIEROSY

27
czerwca (czwartek), godz. 19:00

Degas. Umiłowanie perfekcji