Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

09.05.2024

Adaptacją „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa przygotowaną przez Teatr im. Wilama Horzycy zapraszamy na weekendowe wydarzenia przygotowane przez marszałkowskie instytucje kultury.

Twórcy spektaklu proponują publiczności rozmowę o współczesnym świecie, zbudowaną na bazie niezwykłego dzieła – czytamy w informacji o przedstawieniu w reżyserii Łukasza Czuja. Teatralna premiera w Teatrze Horzycy w sobotę (11 maja) na dużej scenie.

 

Miłośnicy jazzu pojawią się w Pałacu Lubostroń. W tym roku Majówka Jazzowa potrwa trzy dni (10-12 maja). W imprezie wezmą udział bandy jazzowe z Polski i Czech. Tradycyjna parada wszystkich zespołów odbędzie się w sobotę (11 maja). W programie również warsztaty tańca, wystawa fotograficzna, prezentacja pojazdów retro i Mała Akademia Jazzu. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej Pałacu Lubostroń.

 

Operetka Johanna Straussa „Zemsta nietoperza” zostanie zaprezentowana w Operze Nova. Przedstawienia od piątku do niedzieli (10-12 maja).

 

W piątek (10 maja) o 18 w Muzeum Etnograficznym rozpocznie się wernisaż wystawy „W szklanym blasku. Malarstwo Janiny Walczak-Budzicz”. Wystawę będzie można obejrzeć do końca grudnia.

 

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny zaprasza na „Śluby panieńskie”, które prezentowane będą od czwartku do soboty (9-11 maja).

 

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 maja 2024 r.Źródło: Województwo Kujawsko-Pomorskie