Uniwersytet Letni (1): Znaczenie pszczoły w życiu człowieka

Uniwersytet Letni (1): Znaczenie pszczoły w życiu człowieka

12.07.2021

Pierwszy wykład UL-a, czyli Uniwersytetu Letniego już za nami, odbył się 9 lipca 2021. Pięknie dziękujemy wszystkim za przybycie pomimo tak niesprzyjającej aury. Z powodu załamania pogody zaprosiliśmy naszych gości z dziedzińca Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy do Salonu Hoffman. Naszym pierwszym prelegentem był dr inż. Piotr Wasilewski z Uniwersytetu Technologiczno-Przemysłowego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy i przygotował dla nas wykład pt. „Znaczenie pszczoły w życiu człowieka”. Dowiedzieliśmy się dzisiaj bardzo wiele o pszczelej rodzinie, kto rządzi w domu, czy pszczoły śpią, czy piją wodą, po co trzyma się w ulach trutnie czy co się dzieje kiedy zaczyna się rójka. Poznaliśmy również pszczoły do zadań specjalnych, które nie tylko pomagają człowiekowi w przemyśle, ale także potrafią wykrywać narkotyki czy poprawiły pracę serwerów, a to ostatnie dzięki… pszczelim tańcom.

Na kolejny wykład UL-a zapraszamy już za tydzień w piątek (16.07.2021) na godz. 11:00. Dr hab. Monika Nawrot-Borowska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przygotuje dla nas wykład pt. „U wód, w kurortach i na letnisku. O wypoczynku naszych pradziadków”. Serdecznie zapraszamy.

Sponsorem wykładów Uniwersytetu Letniego jest Poradnia Vitberg z Bydgoszczy. www.poradnia.vitberg.comŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05