Ruszył nabór projektów w konkursie Mikrowsparcie

Ruszył nabór projektów w konkursie Mikrowsparcie

06.09.2022

Jesteś osobą kreatywną, lubisz tworzyć, malować, śpiewać i masz zacięcie edukatorskie? Właśnie ruszył nabór do konkursu Mikrowsparcie 2022, którego efektem będą autorskie projekty artystyczne i edukacyjne skierowane do mieszkańców Torunia. Osoby działające w sektorze kultury mogą nie tylko wykazać się kreatywnymi pomysłami i talentami artystycznymi, ale również podzielić nimi z torunianami! Oprócz satysfakcji, na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda pieniężna.

Konkurs skierowany jest do osób działających w obszarze kultury i edukacji, w tym: muzyków, plastyków, pisarzy, performerów, nauczycieli, animatorów oraz innych osób, których działalność edukacyjna, twórcza i artystyczna mieści się w katalogu działań wydarzeń kulturalnych (angażujące mieszkańców Torunia w inicjatywy kulturalne) oraz działania z zakresu edukacji kulturalnej, jakimi są: koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i inne działania związane z szeroko pojętą kulturą i edukacją kulturalną.

Jakie projekty można zgłosić do konkursu?
Do konkursu Mikrowsparcie można zgłaszać pomysły na występy, pokazy artystyczne, działania edukacyjne skierowane do wszystkich grup wiekowych. Wyłonione pomysły będą musiały zostać zrealizowane kosztem i nakładem pracy artysty lub grupy zgłaszającej projekt. Działania będą musiały być zrealizowane stacjonarnie z udziałem uczestników, zaś w przypadku zaostrzenia się sytuacji epidemiologicznej i ponownego wprowadzenia obostrzeń związanych z zakazem organizacji wydarzeń z publicznością będą musiały być możliwe do zrealizowania lub udostępnienia poprzez kanały dystrybucji internetowej. Realizacja zgłoszonego projektu powinna się odbyć w terminie od 14 października 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku, zgodnie z harmonogramem ustalonym po rozstrzygnięciu Konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 projekty, jednak każdy z nich musi być oddzielnym zgłoszeniem.

Termin zgłoszeń
Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 30 września do godz. 12:00!

Więcej informacji: http://mikrowsparcie.tak.torun.pl/Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna