Rusza „Przygrywka”

Rusza „Przygrywka”

13.05.2024

„Dom Bernardy Alba” według Federica Garcii Lorki w wykonaniu wrocławskiego Studium Musicalowego Capitol otworzy jutro (15 maja) Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych Przygrywka. W programie festiwalu, który odbywa się pod honorowym  patronatem marszałka Piotra Całbeckiego, dwanaście spektakli przygotowanych przez młodych artystów. Organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu. W przeglądzie udział wezmą studenci wyższych szkół artystycznych, którzy zaprezentują swoje przedstawienia dyplomowe i egzaminacyjne. W klubie Od Nowa zobaczymy dwanaście spektakli przygotowanych przez uczelnie z Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Olsztyna, Gdyni i Poznania. Studenci zmierzą się z twórczością Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Herberta i Bertolta Brechta.

Studenci uczelni artystycznych z Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Olsztyna, Gdyni i Poznania mierzą się także m.in. z twórczością Bertolta Brechta, Zbigniewa Herberta i Agnieszki Osieckiej. Przedstawienia odbywają się w toruńskim klubie Od Nowa (ostatnie i gala zakończenia w niedzielę 19 maja). Na większość niestety biletów już brak.

Repertuar 

Spektakle ocenia jury w składzie: Katarzyna Jamróz (aktorka i piosenkarka), Janusz Grzywacz (pianista, kompozytor i aranżer), Tomasz Lewandowski (muzyk i kompozytor) i Anna Wołek (dyrektorka Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu).

Zobacz:

Poznaliśmy zwycięzców 7. edycji „Przygrywki”

Znamy wyróżnienia tegorocznej „Przygrywki” 

Organizowana przez Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny „Przygrywka” potrwa pięć dni (15-19 maja), a zwieńczona będzie niedzielną (19 maja) galą i koncertem „Mów mi Italiano”.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

13 maja 2024 r.Źródło: Województwo Kujawsko-Pomorskie