"nieme skrzypce" Grzegorza Kalinowskiego już do nabycia w KPCK

„nieme skrzypce” Grzegorza Kalinowskiego już do nabycia w KPCK

05.01.2022

Grzegorz Kalinowski urodził się w Inowrocławiu. Autor opowiadań, recenzji, esejów, rozmów z pisarzami. Publikował w ogólnopolskich pismach literackich, w latach 1997–2012 redaktor „Kwartalnika Artystycznego. Kujawy i Pomorze”. Oba jego tomy opowiadań, „tylko biel” (2010) oraz „ciemne wody” (2018) zostały uhonorowane Bydgoską Nagrodą Literacką Strzała Łuczniczki, a obecne wydawnictwo jest ich dopełnieniem.
Opracował i przygotował do druku Dziennik Kazimierza Hoffmana, współredaktor wyboru wierszy poety; juror Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana „Kos”. Zasłużony Działacz Kultury.

„To starcy objawili nam, że są Księgi Światła i są Księgi Ciemności. A my, narażeni na pokusy cielesne i duchowe, błądziliśmy w tym świecie, błądziliśmy w nas samych, błądziliśmy na jawie i w snach, w poszukiwaniu tych Ksiąg. A świetliste dni były jak kosmiczne latarnie świecące w lodowatym i czarnym wszechświecie”.

Fragment opowiadania „Starcy”

Zapraszamy do zakupu, „nieme skrzypce” dostępne są w promocyjnej cenie 15 zł w siedzibie KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05