Literatura w Centrum: Małgorzata Grajewska

Literatura w Centrum: Małgorzata Grajewska

19.10.2021

12 października 2021 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się piąte spotkanie w ramach nowego projektu „Literatura w Centrum” . Gościem Bartłomieja Siwca był Maciej Krzyżan. Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy.

Małgorzata Grajewska jest rodowitą bydgoszczanką, z wykształcenia polonistką. Debiutowała w 2013 roku zbiorem trenów pt. „blisko bliżej za daleko”. Jej druga książka poetycka pt. „Podpalam żyrafę” ukazała się cztery lata później. Poetka należy do SPP Oddział Bydgoszcz. Jej najnowsza książka „Obecność, prawie czułość” ukazała się w wydawnictwie Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego.

„Małgorzata Grajewska, czerpiąc z osobistych doświadczeń, napisała bardzo dobry, artystycznie równy zbiór wierszy, pełen bolesnych przeżyć, ale też błysków i zauroczeń. Udało jej się, bez epatowania drastycznymi obrazami, opowiedzieć historię cierpienia, które jest nieodłączną częścią naszego życia. Takie wiersze w historii poezji polskiej potrafiły pisać tylko osoby o wyjątkowej wrażliwości (choćby Halina Poświatowska), które codziennie doświadczały, jak kruche jest życie i jak bardzo trzeba walczyć o każdy rok, o każdy miesiąc, o każdy dzień”.

(fragment recenzji książki, Bartłomiej Siwiec)

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo ze spotkania oraz galerii zdjęć:

 

 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05