Kujawsko-pomorscy kandydaci do walki o miano Najlepszego Produktu Turystycznego 2024

Kujawsko-pomorscy kandydaci do walki o miano Najlepszego Produktu Turystycznego 2024

07.11.2024

Muzeum Kanału Bydgoskiego, JuraPark Solec, Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu oraz Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu we Włocławku to zwycięzcy regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2024. Tym samym zostali oni reprezentantami Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc w etapie ogólnopolskim.
Koordynatorem etapu regionalnego była Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, a patronat nad nim objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki.

To już XXI edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny, organizatorem którego jest Polska Organizacja Turystyczna. W naszej branży są różne konkursy, ale Certyfikat POT to prawdziwy turystyczny Oscar. Nagroda ta stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie.

W kategorii Certyfikat POT* z produktami z całej Polski mierzą się Muzeum Kanału Bydgoskiego, JuraPark Solec oraz Muzeum Handlu Wiślanego FLIS. Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu to nasz kandydat do walki o tytuł Turystycznego Odkrycia Roku**. JuraPark Solec znalazł się także w gronie 16 reprezentantów z każdego województwa, który walczył o Certyfikat Internautów w zakończonym niedawno internetowym plebiscycie. Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 19 listopada w Warszawie.

Cieszymy się, że kolejne miejsca na naszej konstelacyjnej mapie dopełniają tak wyjątkowe i godne polecenia regionalne produkty turystyczne. Muzeum Kanału Bydgoskiego, JuraPark Solec, Muzeum Handlu Wiślanego FLIS oraz Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu to miejsca, które wpisały się już w kanon atrakcji Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. – Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Kujawsko-Pomorskie poszczycić się może 19 wyjątkowymi miejscami i inicjatywami, które na przestrzeni lat wyróżnione zostały Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Wśród nich jest ten najważniejszy – Złoty Certyfikat przyznany Żywemu Muzeum Piernika w Toruniu.

Najlepsze Produkty Turystyczne w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc:

 

Złoty Certyfikat:

  1. Żywe Muzeum Piernika (2017)

Certyfikat POT:

  1. Młyny Rothera (2023)
  2. Cukrownia Żnin (2022)
  3. Muzeum Mydła i Historii Brudu (2017)
  4. Exploseum (2016)
  5. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (2015)
  6. Bella Skyway Festival (2014)
  7. Wyspa Młyńska – Wyspą Kultury (2012)
  8. Szlak Piastowski (2012)
  9. Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium-Toruń” (2010)
  10. Wenecka Noc z Parowozami (2009)
  11. Fort IV „Yorck-Żółkiewski” (2009)
  12. Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE (2009)
  13. Żywe Muzeum Piernika (2008)
  14. Chełmno – miasto zakochanych® (2008)
  15. Festyn Archeologiczny w Biskupinie (2004)

Certyfikat Internautów:

  1. Perspektywy – 9 Hills Festival (2019)
  2. Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią (2018)
  3. Bella Skyway Festival (2014)

* Certyfikaty POT przyznawane są przez Kapitułę produktom turystycznym istniejącym na rynku, nie krócej niż dwa lata, w maksymalnej liczbie 10 w danej edycji Konkursu.

** Turystyczne Odkrycie Roku, w liczbie 1, może zostać przyznane przez Kapitułę Konkursu produktowi turystycznemu, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata.