Jedenasta edycja konkursu „Dziedzictwo wieków”

Jedenasta edycja konkursu „Dziedzictwo wieków”

10.03.2022

Do końca kwietnia osoby i instytucje mogą zgłaszać się do udziału w jedenastej edycji konkursu „Dziedzictwo wieków”. Celem konkursu jest: wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach województwa kujawsko-pomorskiego, cechujących się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie ich kulturowej wartości, promocja dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku, uhonorowanie autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków. Wyróżnienia są wręczane w dwóch kategoriach. Zgłoszenia składać mogą właściciele, posiadacze i zarządcy zabytkowych obiektów, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia oraz fundacje działające na rzecz ochrony i opieki zabytków, służby konserwatorskie, muzea, instytucje i organizacje, a także osoby fizyczne.

– Medale Hereditas Saeculorum są wyrazem uznania i wdzięczności dla osób angażujących się w ochronę naszego materialnego dziedzictwa kulturowego. Chcemy promować działania i osiągnięcia w tej dziedzinie, które służą kultywowaniu pamięci o historii i sztuce regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Uroczyste wręczenie medali laureatom odbędzie się we wrześniu podczas wojewódzkich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2022. Czas na zgłoszenia upływa 30 kwietnia 2022 roku. Wniosek wraz z kompletem dokumentów należy wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń, z dopiskiem: Medal „Hereditas Saeculorum”. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne na stronie UMWKP – kliknij tutaj.