II Ogólnopolski Konkurs Artystyczny "Bawimy się lalkami"

II Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Bawimy się lalkami”

Konkurs na wykonanie lalki teatralnej, w tym roku pacynki, obejmował swym zasięgiem cały kraj i zaowocował w 161 prac. Chociaż część z nadesłanych lalek nie spełniała wymagań konkursowych Jury wyłoniło laureatów w pięciu kategoriach wiekowych spośród 112 prac konkursowych. Jury Konkursu w składzie: MARTA WIERZBIAŃSKA-  animator kultury, kierownik Działu Artystycznego KPCK, (przewodnicząca); KATARZYNA WOLSKA- artysta plastyk, kierownik Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy; DARIA WOJNICKA- artysta- plastyk, grafik w Dziale Marketingu Kultury KPCK w Bydgoszczy; MARCIN WACHNIAK- artysta-plastyk; kierownik Działu Marketingu Kultury w KPCK w Bydgoszczy; przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii : PRZEDSZKOLA:

NAGRODĘ GŁÓWNĄ  otrzymała:

  • Izabela Ratajczak  z  Dwuzmianowego Przedszkola Publicznego  „Happy Days- Szczęśliwe Dni” w Lesznie za lalkę z „Legendy o Smoku Wawelskim”;

ponadto WYRÓŻNIENIA otrzymali:

  • Przedszkole „Słoneczko” w Toruniu za KREATYWNOŚĆ ZESPOŁU;
  • Iwo Olejniczak z Dwuzmianowego Przedszkola Publicznego „Happy Days- Szczęśliwe Dni” w Lesznie za lalkę z baśni „Lampa Alladyna”;
  • Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne pt. „Tęczowa Kraina” w Niemczu za PROSTOTĘ ŚRODKÓW WYRAZU lalek w baśniach „Brzydkie Kaczątko” i „Trzy Świnki”;

w kategorii : 7- 9 lat :

NAGRODĘ GŁÓWNĄ otrzymała:

  • Zuzanna Pietruszyńska z  Bydgoszczy za lalkę z „Pippi Langstrumpf ”;

ponadto  WYRÓŻNIENIA otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa nr 63 w Poznaniu za  smoki z „Legendy o Smoku Wawelskim”;
  • Bartłomiej Szwast z Dębowca za lalkę z bajki  „Kot w butach”;
  • Alicja Balcerak z Bydgoszczy za lalkę z „Legendy o Bazyliszku”;
  • Marcel Burdyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim za lalkę z „Legendy o Smoku Wawelskim”;
  • Julia Multan ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie za pacynkę z utworu „Koń i osioł”;
  • Hanna Knapczyk ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie za lalkę z baśni „Roszpunka”;

w kategorii 10- 13 lat:

NAGRODĘ GŁÓWNĄ otrzymał:

  • Leonard Beer z  Kotomierza za „Złą macochę” w  „Śpiącej królewnie”;

  ponadto WYRÓŻNIENIA otrzymali:

  • Jacek Furmańczyk z Krakowa za pacynkę z „Czarodziejskiego imbryczka”;
  • Apolonia Furmańczyk z Krakowa za lalkę z „Ojcowskiej legendy”;
  • Weronika Lewandowska ze Szkoły Podstawowej im. J. Slaskiego w Trzebczu Szlacheckim za „Smoka Wawelskiego”;
  • Wojtek Lewandowski ze Szkoły Podstawowej im. J. Slaskiego w Trzebczu Szlacheckim za „wilka” z „Czerwonego Kapturka”;
  • Milena Sadowska ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie za lalkę z „Koraliny”;
  • Monika Pindel ze Sławska Wielkiego k/ Kruszwicy za „Stracha” z „Czarnoksiężnika z Krainy OZ”;
  • Iga Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej Dialogu Kultur ETZ CHAIM we Wrocławiu za „Czarownicę”;
  • Emilia Mizikowska z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w  Bydgoszczy za „Maleństwo” z  „Kubusia  Puchatka”;
  • Zuzanna Woś ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie za pacynkę z baśni „Złotowłosa i trzy misie”;
  • Szymon Lewenda ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie za lalkę z „Wyobraźni”;

w kategorii: 14-18 lat

NAGRODĘ GŁÓWNĄ otrzymała:

  • Aleksandra Hryciuk z Białej Podlaskiej za  „Panią Jeziora” z Legend Arturiańskich;

ponadto WYRÓŻNIENIA otrzymali:

  • Marta Pacyna z Mościsk za „Pan Kleksa”;
  • Katarzyna Orlikowska z Twardogóry za Jessie z „Toy Story 2”
  • Magdalena Izabella Cegłowska z Bydgoszczy za „Małą Mi”
  • Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy za PRECYZJĘ WYKONANIA;

w kategorii : DOROŚLI

NAGRODĘ GŁÓWNĄ otrzymała:

  • Renata Boguska z Grudziądza za PROFESJONALIZM  w lalkach ”Czarownicy” i „Wiedźmy”;

ponadto WYRÓŻNIENIA otrzymali:

  • Paulina Petryla z Czchowa za „Smoka Wawelskiego”;
  • Agata Wilczek z Prudnika za lalkę do bajki „Jaś i Małgosia” lub „Królewna Śnieżka”;
  • Edyta Uberowicz z Bydgoszczy za „Dziewczynkę z zapałkami”;
  • Ewa Świderek z Łochowa za lalkę z  „Wędrówki Pyzy”;

również Jury przyznało:

  • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE dla uczestników „Klubu Marzenia” z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1  w Łodzi
  • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE dla Stanisława Faryny i Andrzeja Jaranowskiego z Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Elblągu za „Smoki Wawelskie”

Nagroda Dyrektora KPCK Ewy Krupy

  • Iga Mikołajczyk z Wrocławia za  lalkę „Czarownicę

Komisja Artystyczna konkursu oraz organizator składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom za inwencję twórczą i pełne zaangażowanie w pracę artystyczną. 

Zapraszamy do obejrzenia filmów prezentujących podsumowanie konkursu, warsztaty oraz spektakl oraz obejrzenia galerii zdjęć prezentujących  nadesłane lalki zakwalifikowane do konkursu.

 

Partnerem Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Bawimy się lalkami” 2021 jest  Fundacja PZU. 

 



Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05