Wojewódzki Konkurs Zespołów Wokalnych „Jednym Głosem”

Wojewódzki Konkurs Zespołów Wokalnych „Jednym Głosem”

To konkurs adresowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Jego głównym celem jest wymiana artystycznych doświadczeń na poziomie regionalnym. Dzięki współpracy ośrodków kultury z całego województwa możliwa staje się integracja zarówno między młodymi członkami grup wokalnych, jak i samymi instytucjami. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych (7-14 lat i 15-19 lat). Uczestnicy prezentują  dwa utwory z zakresu repertuaru rozrywkowego w zróżnicowanej stylistyce, a cappella lub z towarzyszeniem instrumentu. Zespoły oceniane są przez powołane Jury pod względem interpretacji, doboru repertuaru oraz ogólnego wrażenia artystycznego. Eliminacje wstępne przeprowadzone zostaną we współpracujących ośrodkach kultury z województwa kujawsko-pomorskiego, finał konkursu zaplanowano w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Wokalnych „Jednym Głosem” jest: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje o danej edycji konkursu pojawiają się w zapowiedziach - publikowanych przez nas artykułach oraz w kalendarzu wydarzeń (gdy organizator ogłasza formę finału). 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01