Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Turznie

Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Turznie

Organizatorami Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego są właściciele Pałacu Romantycznego w Turznie Aleksandra & Rafał Predenkiewicz oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Romantycznego z siedzibą w Turznie, reprezentowane przez Prezesa Zarządu prof. dra hab. Romana Grucza i to właśnie ten pałac jest miejscem przesłuchań konkursowych i koncertu finałowego.

W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie Państwowych, Prywatnych i Społecznych Szkół Muzycznych oraz studenci Wyższych Uczelni Muzycznych z Polski i z zagranicy, obcokrajowcy a także osoby, które ukończyły studia muzyczne w zakresie gry na fortepianie w Polsce i za granicą. Wiek dowolny (jury ocenia uczestników w 5 kategoriach wiekowych). Uczestnicy Konkursu wykonują z pamięci dowolny repertuar, który pozwoli zaprezentować jury pełnię umiejętności i możliwości pianistycznych w każdej kategorii. Wśród wykonywanych utworów obowiązkowy jest utwór
lub utwory Fryderyka Chopina, Patrona Konkursu. Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe statuetki z popiersiem Fryderyka Chopina.