KOS – nagroda poetycka im. Kazimierza Hoffmana

KOS – nagroda poetycka im. Kazimierza Hoffmana

Konkurs poetycki im. Kazimierza Hoffmana o statuetkę KOS-a adresowany jest do autorów, którzy w roku poprzedzającym wydali swój tom poetycki. Ma na celu promocję wyróżniających się poetów i ich twórczości. Książki do Konkursu mogą być zgłaszane przez każdą osobę fizyczną, osobę prawną, jeżeli w jej ocenie książka zasługuje na udział w Konkursie, w szczególności przez: członków kapituły konkursu, autorów, wydawnictwa, instytucje kultury, media o charakterze literackim. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2020. Konkurs składa się z trzech etapów: wyboru książek wchodzących do konkursu, wskazania 5 książek nominowanych do nagrody, wskazania laureata. Konkurs objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana o statuetkę KOSa jest: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 
kategoria szczegółowa: poezja

grupa wiekowa: bez ograniczeń

cykliczność: raz w roku

Ostatnia/bieżąca edycja: 04.06.2022

Szczegółowe informacje o danej edycji konkursu pojawiają się w zapowiedziach - publikowanych przez nas artykułach oraz w kalendarzu wydarzeń (gdy organizator ogłasza formę finału). Więcej informacji: www.kpck.pl/kos

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01