Grudziądzka Wiosna Teatralna

Grudziądzka Wiosna Teatralna

Grudziądzka Wiosna Teatralna to propozycja skierowana do szerokiego grona miłośników teatru. Co roku Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu stara się przygotować ciekawą ofertę, która spełnia oczekiwania widzów, chcąc aby publiczność mogła zobaczyć jak najwięcej spektakli z dobrą obsadą, ciekawym tematem i nowym atrakcyjnym hasłem przewodnim.

Festiwal to jedyna tego typu propozycja w Grudziądzu i jedna z najważniejszych w regionie. Przez kolejne weekendy prezentowane są przedstawienia, które w różny sposób obrazują aktualne hasło przewodnie. Podczas każdej edycji wiosny GWT gości aktorów powszechnie lubianych i szanowanych. Różnorodność propozycji, imprezy towarzyszące, a przede wszystkim wysoki poziom przedstawień sprawiają, że festiwal ma stałą wyrobioną publiczność, to ona co roku ma możliwość oceny festiwalowych spektakli. Właściciele karnetów oddają głosy na najlepsze przedstawienia, a zwycięski teatr powraca do nas z nową propozycją w kolejnym sezonie.

Od kilku lat ważnym i stałym punktem festiwalowego terminarza jest prezentacja przedstawień zrealizowanych dla Teatru Telewizji. Dzięki tej ofercie grudziądzka publiczność ma niebywałą okazję zobaczyć prawdziwe perły teatralne, w najlepszej obsadzie aktorskiej. Seanse w ramach, których oglądać można te spektakle są propozycją nieodpłatną.

Zapraszamy na stronę organizatora: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu