CODA 2023 – laureaci

CODA 2023 – laureaci

11.05.2023

Poznajcie najlepsze zespoły podczas VII Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego! Jury w składzie: Karol Urbański, Anna Krysiak, Jacek Przybyłowicz po obejrzeniu 21 choreografii postanowiło przyznać:

  • Nagrodę specjalną za sceniczną energię i wysoki poziom wykonawczy w wysokości 200 zł otrzymuje Angels Kids z Poznania za choreografię „Potęga” autorstwa Anny Chumak.
  • W kategorii 8-13 lat dwie III nagrody otrzymały zespół Finezja z Brześcia Kujawskiego za choreografię „Ukryte prądy” autorstwa Iny Griszczuk oraz grupa Intro z Piecek za choreografię „Eksplozja” autorstwa Małgorzata Duszak. II nagroda powędrowała do Classic Dance z Poznania za choreografię „Chińskie lalki” autorstwa Kateryny Stasevych, I nagroda do MOK Kids Lubawa za choreografię „The flying of a leaf?” autorstwa Sylwii Balt.
  • W kategorii 14-17 lat trzecią nagrodę otrzymał zespół Kolor z Białegostoku za choreografię „Dream” autorstwa Pawła Urbanowicza. Druga przypadła zespołowi Aluzja gr. 2 z Gorzowa Wielkopolskiego za choreografię „W pośpiechu” autorstwa Agnieszki Krawczyk-Oziewicz, a zwyciężyła Formacja MOK Lubawa, która zaprezentowała choreografię „Emotion” autorstwa Sylwii Balt, Hanny Szychowicz.
  • W kategorii powyżej 18 lat III nagrodę przyznano grupie Pląs adept z Białegostoku za choreografię „Ciuciubabka” autorstwa Emilii Kamińskiej-Sak. Gospodarze zespół Classic I z Włocławka zdobył II nagrodę za choreografię „Zima” autorstwa Iny Griszczuk.
  • I nagrodę wywalczyła grupa tańca współczesnego agitatus_1 z Krakowa za choreografię „Pazls” autorstwa Karoliny Gracy i Moniki Godek.


Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.: 54 427 02 30