5×5 OPEN CALL #2

5×5 OPEN CALL #2

20.03.2024

Nowe Miejsce dla Waszych prac – przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców. Tworzymy miejsce, gdzie codzienność przenika się ze sztuką, a odpoczynek z zaangażowaniem społecznym. Można tu napić się kawy, wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, obejrzeć wystawę lub… zorganizować ją wspólnie z nami. 

W tym roku zaprogramowaliśmy cykl wystaw 5×5 w przestrzeni kawiarni Nowe Miejsce w Młynach Rothera. Każda z nich poprzedzona będzie naborem w formule Open Call.

Pierwszy Open Call cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, spośród ponad pięćdziesięciu zgłoszeń wybraliśmy wówczas prace Moniki Szczygieł, więcej o tej wystawie można przeczytać TUTAJ!


Druga część cyklu:
Open Call: do 17 kwietnia
Wynik: 22 kwietnia
Ekspozycja: 5 maja – 9 czerwca 


Kto może się zgłosić? 
Zapraszamy artystów wizualnych, tworzących w dowolnych technikach. Ze względu na sposób ekspozycji prosimy o zgłaszanie wyłącznie prac płaskich.

Liczba prac i czas prezentowania wystawy:
5×5 czyli nazwa klucz, przez pięć tygodni będziemy prezentować pięć Twoich prac. 

Forma prezentacji: 
Rekomendujemy prace w formatach 50×70 lub większych, nieprzekraczających rozmiarów 100×70. Pamiętajcie, aby prace były spójne jako zestaw. Wasz dorobek będziemy prezentować w ramach tzw. OWZ z mechanizmem zatrzaskowym.  

Miejsce ekspozycji: 
Zapraszamy do odwiedzenia kawiarni Nowe Miejsce, sprawdzenia jej możliwości i oswojenia się z przestrzenią. Poniżej przedstawiamy zdjęcia poglądowe. 

Jaka tematyka?
Tematy, które mogą stanowić inspirację przy wyborze prac to: otwartość, wymiana, międzykulturowość, współpraca, kreatywność, energia, tożsamość, historia, czas, obszar, droga, człowiek.

Kontakt:
Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: 5×5@mlynyrothera.pl. Na wiadomości czekamy do 17 kwietnia. O wyniku naboru uczestnicy zostaną poinformowani do 22 kwietnia.

Zgłoszenie powinno zawierać:
– pięć prac wraz z opisami (tytuł, format, technika, data),
– opis całego zestawu / projektu,
– biogram i zdjęcie autora,
– dane kontaktowe.

Autorka ilustracji: Amelia GrabowskaŹródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015