#Muzyka     

Jarmark Spichrzowy. Koncert: Piersi, Damian Ukeje, Szpik, Hope

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Błonia Nadwiślańskie - Grudziądz, Błonia Nadwiślańskie / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

15 czerwca godz. 17:00 - 21:30

wstęp wolny
 
zdje╠Ęcie2 (2)Nawiązując do handlowych tradycji i przeszłości kupieckiej, Miasto Grudziądz organizuje nową imprezę kulturalno-handlową o nazwie Jarmark Spichrzowy. Wydarzenie odbywać się będzie od 8 do 16 czerwca 2019 roku w najbardziej urokliwych zakątkach Grudziądza – przy ulicy Spichrzowej, w Rynku oraz na Błoniach Nadwiślańskich. Od tego roku urodziny miasta będziemy świętować z przytupem przez ponad tydzień!

Jarmark Spichrzowy to impreza o charakterze regionalnym. Swój udział w części handlowo-wystawienniczej zgłosili artyści, rękodzielnicy, producenci żywności ekologicznej i tradycyjnej Kujaw i Pomorza. Wyjątkowość Jarmarku Spichrzowego pragniemy osiągnąć poprzez niepowtarzalny klimat, kameralność i atmosferę miasta. Przez dziewięć dni jarmarkowe uliczki zapełnią się mimami, baśniowymi postaciami, grajkami i szczudlarzami. Zaplanowaliśmy moc atrakcji dla dzieci w postaci spektakli, animacji i warsztatów. Jarmarkowa estrada tętnić będzie dobrą muzyką i pozytywną energią, którą zapewnią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, w tym Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Elektryczne Gitary i Piersi.

17:00             Szpik, Hope
18:00             Damian Ukeje w projekcie „Moje Boskie Buenos”
19:20             Monika Lewczuk
20:40             Piersi

Popołudnie, mocnym uderzeniem, rozpoczną podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej – zagrają: Szpik i Hope. Wszyscy są młodzi, pełni energii i nastawieni na podbój grudziądzkiej publiczności.

Kolejne punkty wieczoru to:

  • Damian Ukeje z zespołem „Projekt Maanam” – „Kocham Cię kochanie moje”, „Cykady na cykladach”, czy „Krakowski spleen” największe przeboje wylansowane przez Korę Jackowską zabrzmią w Grudziądzu w wykonaniu Damiana Ukeje, artysty obdarzonego mocnym rockowym głosem.
  • Monika Lewczuk z zespołem – wokalistka znana jest m.in. z wakacyjnego przeboju „Libre”, który nagrała wspólnie z gwiazdą latin popu Alvaro Solerem. Piosenka podbiła serca polskich słuchaczy oraz listy przebojów. Klipy do piosenek artystki mają łącznie ponad 80 milionów wyświetlań na YouTube’ie, a album #1 uzyskał status Złotej Płyty.
  • Zespół Piersi – na scenie muzycznej jest od 1984 roku. Po rezygnacji Pawła Kukiza pod koniec 2012 roku, wokalistą zespołu został Adam Asanov. Z „Asanem” na pokładzie zdobyli trzy nagrody na festiwalu OPOLE 2014 roku, w tym tę najważniejszą – NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Z utworem „Bałkanica”nominowani byli do nagrody „Fryderyki”.

Piersi_Foto_7Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie z inicjatywy Zbigniewa Moździerskiego, Pawła Kukiza, Andrzeja Olszewskiego, Rafała … ble, ble ble. Kto chce poczytać o historii, odsyłamy do netu – tam można znaleźć mnóstwo prawdziwych i mniej prawdziwych faktów z życia zespołu. Kto natomiast chce poznać nas nieco bliżej, zapraszamy do zapoznania się z tym właśnie info.

Razem mamy 405 lat, nasz wzrost to 17 metrów i 68 centymetrów, ważymy równiutką tonę, z czego połowa to „Mały” i „Asan”, mieliśmy 385 dziewczyn, z czego dziesięć najlepszych 😉zostało naszymi partnerkami życiowymi. W tych związkach, z małym wyjątkiem, spłodziliśmy potomstwo w ilości czternastu sztuk, z czego pięć dziewczynek i dziewięciu chłopców.

Nasze zainteresowania to cenzura, cenzura oraz cenzura.

Po za tym interesujemy się muzyką, filmem, sportem, podróżami i szeroko pojęta rozrywką 😉

Jeśli chodzi o osiągnięcia to możemy pochwalić się faktem, iż każda płyta zespołu PIERSI pokryła się złotem, a ostania „PIERSI i PRZYJACIELE 2”, na której znajduje się piosenka „Bałkanica” ma już kolor platynowy i wielkimi krokami zbliża się po diament.

Po rezygnacji Pawła Kukiza ze współpracy z zespołem pod koniec 2012 roku, w wyniku jawnego głosowania współpracę wokalną powierzyliśmy naszemu oddanemu fanowi – Adamowi Asanov, który jako jedyny z wszystkich kandydatów znał teksty piosenek zespołu PIERSI na pamięć.

Z „Asanem” na pokładzie zdobyliśmy trzy nagrody na festiwalu OPOLE 2014 roku, w tym tę najważniejszą – NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Z utworem „Bałkanica” byliśmy nominowani do nagrody „Fryderyki”, zagraliśmy na największym festiwalu w Europie „WOODSTOCK”, organizowanym przez Fundacje WOŚP, co było dla nas ogromnym przeżyciem. Utwór „Bałkanica” przez długi czas utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów, zdobył kilkanaście nagród jako utwór roku, był przez wiele tygodni najlepiej sprzedającym się singlem przez internet w takich serwisach jak iTunes, Muzodajnia, Spotify i wielu innych, a liczba odsłon w serwisie You Tube przekroczyła liczbę 65 milionów. Z ciekawostek o klipie do „Bałkanicy”, to realizowany był na rzeszowskim rynku, a nie jak wielu twierdzi w Kazimierzu. Kosztował około 2.000 PLN + zakup trzech kebabów, które wzięły udział w nagraniach.

Niezwykle ważną rolą w życiu zespołu jest działalność charytatywna. Nie ma miesiąca, w którym to PIERSI nie uczestniczyły by w jakiejś akcji na rzecz potrzebujących.

Po wydaniu płyty „Piersi i Przyjaciele 2” (2013 r.) rozpoczął się najbardziej owocny okres w historii zespołu PIERSI. Rok 2014 przyniósł 150 wydarzeń, w tym koncerty, programy TV, wizyty w ośrodkach polonijnych w USA, Anglii, Niemczech i Austrii.

Recenzje największych pism i portali muzycznych, które stwierdzały fakt podążania przez zespół PIERSI tym samym, niezmiennym stylem co zawsze oraz wniesienie nowej świeżości w band były jak miód na nasze serca. Największą jednak nagrodą za naszą pracę, niewątpliwą przyjemnością i tchnięciem wiatru w nasze skrzydła, była, jest i będzie reakcja publiczności na naszych koncertach, która to wydaje się zaakceptowała nas w pełni po tak wielkiej transformacji. Za to dziękujemy z całego serca.

Na dzień dzisiejszy PIERSI tworzą:

„Dziadek” – najstarszy w zespole, pamięta początki początku. Czasem pamięta, że zakładał zespół PIERSI. Jest tak leciwy, że gdy wychodzi z muzeum, to włącza się alarm w bramkach przy wyjściu. Jego życiowe motto to: gram na basie, gdzie tylko da się.
„Mały” – 24 lata w zespole, ikona seksu, bożyszcze tłumu, posiadacz boskiego torsu. Swoim tamburynem oraz wokalem potrafi doprowadzać do ekstazy oraz łez.
„Manio” – człowiek czad. Wiecznie naładowany optymizmem, zespołowy magik, zamienia ciała stałe w gazy, kolekcjoner tatuaży, dobosz jak się patrzy.
„Hans” – muzyk, któremu z matematyczną precyzją musiało się zgadzać jedno równanie. Ile gitar tyle dziewczyn. Tak było, dopóki na swej drodze nie spotkał tej jedynej, wymarzonej. Nie wiadomo do tej pory czy dziewczynę czy gitarę 😉
„Erwin” – bardzo utalentowany młody człowiek, który swoją trąbką potrafi wyczarować iście bajeczne dźwięki.
„Rospor” – jedyny muzyk na świecie, który miesięcznie wydaje na alkohole więcej pieniędzy niż zarabia.
„Asan” – wokalista taki sobie ale jaki kompan do imprezowania.
„Jasiek” – inżynier dźwięku, dźwięku inżynier, spod palców Jego dźwięk piękny płynie … „Gajowy” – technicznie najlepszy technik na świecie.

monika_lewczukMonika Lewczuk ma na swoim koncie debiutancką płytę o nazwie #1, z której pochodzą single takie jak: „Ty i ja”, “Zabiorę Cie stąd”, “Biegnę”, czy “Tam tam”, które wielokrotnie znajdowały się na najwyższych miejscach list przebojów rozgłośni radiowych w całej Polsce. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w dzieciństwie od gry na fortepianie. Późniejsze lata to zamieszczanie własnych kompozycji i coverów piosenek innych artystów na YouTubie’ie oraz udział w muzycznych talent show. Z własnym materiałem zadebiutowała w 2015 r. piosenką #TAMTAM, która stała się pierwszym wielkim hitem artystki i pokryła się złotem. Singiel „Ty i ja” z tej samej płyty uzyskał status Potrójnej Platyny i zajął trzecie miejsce na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych w 2016 r. Świetnie na polskim airplayu radziły sobie także kompozycje „Biegnę” oraz „Zabiorę Cię stąd”. Każda z piosenek z albumu była w pierwszej trójce najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

Monika ma też w swoim dorobku trzy nominacje do ESKA Music Awards w kategoriach „Najlepszy Radiowy Debiut”, „Najlepsza Artystka” i „Najlepszy Hit”. Była nominowana również do nagrody MTV EMA 2017 oraz występowała podczas licznych festiwali, m.in. Polsat Superhit Festiwal 2017 oraz na galach ESKA Music Awards 2016 i 2017.

W 2017 r artystka została zaproszona do współpracy z międzynarodową gwiazdą latin popu Alvaro Solerem, z którym wspólnie nagrali piosenkę „Libre”, która podbiła serca polskich słuchaczy oraz listy przebojów. Wspólnie wystąpili podczas gali Bestsellery Empiku 2016 oraz podczas dużej imprezy telewizyjnej na Stadionie Narodowym.

Klipy do piosenek artystki mają łącznie ponad 80 milionów wyświetlań na YouTube’ie, a album #1 uzyskał status Złotej Płyty.

UKEJE/ MAANAM
Przygotowania do projektu UKEJE/ MAANAM trwały ponad rok, jednak nagła śmierć Kory spowodowała tak ogromny smutek, że Damian Ukeje musiał go przerwać. Dopiero po upłynięciu kilku miesięcy mógł zostać dokończony, aby ujrzeć światło dzienne.

Bez tytułu

Podczas koncertu Damian zagra najpopularniejsze utwory grupy Maanam, jak również doda kilka swoich. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą skupienia się na muzyce zespołu jako sztuce, a nie legendzie.


Źródło: Centrum Kultury Teatr

Wybrane propozycje organizatora

Grudziądz / 08.08.2020 Rynek GłównyJazzBlaster – koncert „Jazzblaster plays Depeche Mode Live”
Grudziądz / 13.08.2020 Klub AkcentKrzysztof Kuśmirek – malarstwo. Wernisaż
Grudziądz / 15.08.2020 Centrum Edukacji Ekologicznej„DKF pod chmurką” – kino nieme z muzyką na żywo
Grudziądz / 22.08.2020 Rynek Główny„PURPLE DRIVE & Maria O’FURIA: Tribute To Deep Purple” – koncert