Toruńskie Żywe Muzeum Piernika

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika 
ul. Rabiańska 9
87-100 Toruń

Biuro rezerwacji: tel.  (56) 663-66-17
e-mail: muzeumpiernika@muzeumpiernika.pl

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – na ulicy Rabiańskiej 9 – 199 kroków od pomnika Kopernika.

Muzeum czynne jest codziennie od 10 do 18.

Przekroczenie bram Muzeum gwarantuje dwie podróże w czasie:

Pierwsze piętro w magiczny sposób przenosi gości do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej- poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotują ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec  z niego toruńskie specjały.

Drugie piętro Muzeum przedstawia manufakturę  z przełomu XIX/XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Goście zobaczą tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernika lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez Artystkę Malarkę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze  i z humorem! Do roboty gonimy wszystkich bez wyjątku, czy to małych czy dużych. Poznawanie historii i tradycji  w naszym Muzeum to radość dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym.