#Muzyka     

Zespół 5/6 – koncert

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Teatr - Grudziądz, Teatralna 1 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Licznie nagradzana grupa wokalna, mająca na swoim koncie największe festiwale i konkursy muzyczne w Polsce oraz za

Zespół 5/6 (Pięć Szóstych) to grupa sześciu wokalistów z różnych zakątków Polski. Składa się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jedna z niewielu polskich grup wokalnych a cappella wykonująca muzykę rozrywkową począwszy od jazzu, funku a kończąc na pop’ie. Powstały miks brzmieniowy jest konsekwencją połączenia sześciu różnych charakterów oraz stylistyk muzycznych w jakich artyści obracają się na co dzień.

W skład zespołu wchodzą osoby, które razem studiują – Justyna Czarnota, Małgorzata Oleszczuk, Renata Tuszyńska, Irka Zapolska, Paweł Orłowski i Wiktor Gabor. Muzyka wokalna potraktowana instrumentalnie połączona z sekcją rytmiczną – piano – Ariel Suchowiecki, bas – Szymon Zalewski, perkusja – Kuba Grzywacz, daje pełne spektrum brzmienia.

 


Źródło: Centrum Kultury Teatr

Wybrane propozycje organizatora

Grudziądz / 15.08.2020 Centrum Edukacji Ekologicznej„DKF pod chmurką” – kino nieme z muzyką na żywo
Grudziądz / 22.08.2020 Rynek Główny„PURPLE DRIVE & Maria O’FURIA: Tribute To Deep Purple” – koncert