#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

Zagraj w sztukę. Warsztaty teatralne dla rodziców i ich dzieci w wieku przedszkolnym

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
KPCK - Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

W trakcie zajęć zatrzymamy się nad tematem zabawy małego dziecka w teatr. Jak zachęcić malca do zbliżenia się, wejścia w ogromne i szeroko rozumiane zagadnienie sztuki teatralnej? W jaki sposób zainicjować zabawę, by samoistnie przerodziła się w teatr? Zajmiemy się rozgrzewką ciała, mięśni twarzy, aparatu mowy i głosu, a także popracujemy nad poprawną w miarę możliwości dykcją przedszkolaka. Pomożemy rodzicom i ich maluchom wspólnie utworzyć dwuosobową scenkę teatralną, która dostarczy świeżym aktorom wielkiej porcji śmiechu, pomysłów oraz wzmocnienia więzi i relacji między tymi dwojga. Zaproponujemy też wachlarz zabaw, które pomogą wspólnie rodzicom z dziećmi wniknąć w tajemniczy świat baśni i legend, a jednocześnie wzbudzą zamiłowanie do twórczego myślenia i działania, a co najważniejsze do teatru.

Zajęcia będą się odbywały w Salonie Hoffman  zgodnie z aktualnymi wytycznymi obowiązującymi w dobie pandemii koronawirusa. Warsztat ten może liczyć maksymalnie 10 par (jeden rodzic+ jedno dziecko). Uczestnicy przynoszą ze sobą maseczki. Zostanie zachowany dystans między osobami biorącymi udział w wydarzeniu, a przed wejściem na salę u każdego nastąpi pomiar temperatury oraz dezynfekcja rąk. Dodatkowo przynosimy ze sobą luźny strój, a także miękkie obuwie zamienne i wodę do picia.

Zgłoszenia oraz dodatkowe pytania przyjmujemy na adres: wioleta.gorska-nowik@kpck.pl.

Koszt warsztatów wynosi 15 zł (rodzic + dziecko), płatne w kasie w dniu rozpoczęcia warsztatów.


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 26.10.2020 KPCKPoranna kawka czyli e-biblioteka seniora
Bydgoszcz / 29.10.2020 KPCKSpektakl na podstawie sztuki Sławomira Mrożka pt. „Wdowy”
Bydgoszcz / 02.11.2020 KPCKPoranna kawka czyli e-biblioteka seniora
Bydgoszcz / 07.11.2020 KPCKCzy ten koncert to nie u Was?: Marta Jastrząbek
Bydgoszcz / 09.11.2020 KPCKPoranna kawka czyli e-biblioteka seniora