#Dziedzictwo     

XXVI JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO ORAZ NIEDZIELA Z KUSTOSZEM

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Muzeum Historii Włocławka - Włocławek, ul. Szpichlerna 19 / pokaż na mapie

Zapraszamy wszystkich pasjonatów przedmiotów z „duszą” i oryginalnych, ręcznie wykonywanych przedmiotów na XXVI JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Impreza odbędzie się 23 czerwca br. (niedziela), w godz. 10.00–14.00, na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znajdą się m.in. bibeloty, biżuteria, ceramika, czasopisma, fotografie, książki, lalki, mosiądz, numizmaty, obrusy, odznaczenia, obrazy, pocztówki, płyty, rzeźby, stroje ludowe, świeczniki, szkło, zabytki techniki.

Atrakcją jarmarku będą konsultacje z zakresu numizmatyki, medalierstwa, filatelistyki, a także konserwacji. Zainteresowani uzyskają informacje na temat identyfikacji i opieki nad monetami, banknotami, medalami oraz wyceny wartości znaczków i zbiorów filatelistycznych. Pokazy prac konserwatorskich poświęcone zostaną tematyce uzupełniania  ceramiki. Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można będzie nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki. Niektóre tytuły, wyjątkowo na jarmarku, sprzedawane będą w promocyjnych cenach.

Dodatkowo o godz. 12.00 w Muzeum Historii Włocławka rozpocznie się spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem” zorganizowane na niedawno otwartej ekspozycji stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL”. Jest to bardzo dobra okazja do zapoznania się z przeszłością miasta i jego najbliższej okolicy za pośrednictwem prezentowanych zabytków pochodzących w większości ze zbiorów włocławskiego muzeum. Zwiedzający poznają okres pradziejów Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, historię miasta w średniowieczu, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w czasach wielkich zrywów powstańczych, rewolucji przemysłowej oraz burzliwego wieku XX. Na uczestników czekać będzie konkurs.

 

Wstęp na jarmark – wolny (W razie deszczowej pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy)

Wstęp na „Niedzielę z kustoszem”:

bilet normalny – 10 zł/os.,

bilet ulgowy – 6 zł/os.,

bilet rodzinny – 25 zł (opłata rodzinna przysługuje rodzicom lub opiekunom wraz z dziećmi do 18 roku życia w łącznej liczbie do 6 osób) 

Afisz Jarmark Staroci A3.indd


Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Wybrane propozycje organizatora

Włocławek / 01.08.2019 Muzeum EtnograficzneZAPRASZAMY NA WAKACYJNE WARSZTATY RODZINNE DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO
Kłóbka / 04.08.2019 Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w KłóbceFESTYN FOLKLORYSTYCZNY W SKANSENIE W KŁÓBCE
Kłóbka / 10.08.2019 Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w KłóbceZAPRASZAMY NA WIECZÓR POD LIPĄ
Kłóbka / dzisiaj - 30.08.2019 Muzeum ZKiDKonkurs Literacki o Perłę Kujaw
Włocławek / dzisiaj - 06.10.2019 Muzeum Historii WłocławkaARCHITEKTURA WŁOCŁAWKA W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM