#Sztuki wizualne     

XLI Międzynarodowe Spotknia Artystyczne „Moja Przygoda w Muzeum”. Wystawa pokonkursowa

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Ratusz Staromiejski - Toruń, Rynek Staromiejski 1 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

 

Głównym celem projektu jest uwrażliwianie młodych artystów na skarby dziedzictwa kulturowego – eksponaty muzealne, zabytkowe budynki, dzieła sztuki – oraz zachęcanie do rozwijania talentów artystycznych i wyrażania własnych przeżyć poprzez aktywność twórczą.

Na finał XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” do Torunia przysyłane są prace z różnorodnych ośrodków w Polsce: z muzeów, szkół, domów kultury, ognisk artystycznych, ośrodków wychowawczych. Równocześnie napływają prace z różnych stron świata. Specjaliści z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki 8 lipca wyłonią około 150 najlepszych dzieł, które zostaną udostępnione na wystawie w Ratuszu Staromiejskim. Jury wskaże także około 20 laureatów. W tym roku dodatkowe nagrody zostaną wybrane w plebiscycie publiczności podczas trwania wystawy konkursowej. Od 10 września do 27 października będzie można głosować na ekspozycji bądź drogą internetową. Na stronie Muzeum www.muzeum.torun.pl. będzie udostępniona galeria dzieł znajdujących się na wystawie w Ratuszu. Wyłonione zostaną nagrody w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-18 lat oraz kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną (do 25 roku życia).

Wystawa pokonkursowa będzie eksponowana w Sali Wystaw Czasowych na II piętrze Ratusza Staromiejskiego w terminie od 10 września do 27 października 2019 r.

 

Miejsce: Ratusz Staromiejski (Sala Wystaw Czasowych, II piętro)

Kurator: Maria Magdalena Gessek


Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 01.10.2020 Ratusz StaromiejskiSpotkanie z cyklu: „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”
Toruń / 05.11.2020 Ratusz StaromiejskiSpotkanie z cyklu: „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”
Toruń / dzisiaj - 15.11.2020 Ratusz StaromiejskiWystawa "Sztuka plakatu muzealnego na przykładzie kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu"
Toruń / dzisiaj - 30.11.2020 Kamienica Pod GwiazdąWystawa „Talizmany i zabawki – ich rola w kulturze japońskiej"
Toruń / dzisiaj - 29.11.2020 Muzeum Podróżników im. Tony`ego HalikaWystawa „W Papui Nowej Gwinei. Zdjęcia Elżbiety Dzikowskiej i Dariusza Tulei”