#Sztuki wizualne     

Wystawa „Stanisław Kośmiński. Rzeźba”

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Wąbrzeski Dom Kultury - Wąbrzeźno, Wolności 47 / pokaż na mapie

Od 21 marca  o godz. 17.00 zapraszamy do Wąbrzeskiego Domu Kultury na wystawę rzeźby pracownika naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Stanisława Kośmińskiego koordynującego pracę studentów na wąbrzeskich plenerach rzeźby.

Autor prac urodził się w 1987 roku w Zakopanem. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu  na kierunku Rzeźba oraz studiów doktoranckich w zakresie sztuk pięknych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Jego twórczość można było oglądać na trzech wystawach indywidualnych oraz ponad dwudziestu zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuki Medalierskiej FIDEM, Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarte”. Zajmuje się medalierstwem, projektowaniem
i tworzeniem statuetek a także wykonywaniem konserwatorskich rekonstrukcji snycerskich.Tworzy głównie w drewnie, zarówno małe formy rzeźbiarskie jak i kilku metrowe realizacje.

Ciekawa osobowość, pasja godna pozazdroszczenia oraz niesamowita wyobraźnia artystyczna – tak w skrócie można powiedzieć o artyście, którego prace można będzie zobaczyć już wkrótce w galerii WDK. 

Plakat A3-1


Źródło: Wąbrzeski Dom Kultury

Wybrane propozycje organizatora

Wąbrzeźno / 24.02.2019 Wąbrzeski Dom KulturyGala operetki
Wąbrzeźno / 02.03.2019 Wąbrzeski Dom KulturyDzień Przewodnika Turystycznego - historyczny spacer szlakiem dziedzictwa żydowskiego
Wąbrzeźno / 05.03.2019 Wąbrzeski Dom Kultury"Pokaz mody polskiej XX wieku" - młodzieżowe koło teatralne
Wąbrzeźno / 11.03.2019 Wąbrzeski Dom KulturySpektakl teatralny „Chciałam Ci Powiedzieć”
Wąbrzeźno / 11.03.2019 Wąbrzeski Dom KulturySpektakl teatralny „Chciałam Ci Powiedzieć”