#Sztuki wizualne     

Wystawa rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Bydgoskie Centrum Sztuki - Bydgoszcz, Jagiellońska 47 / pokaż na mapie

http://www.bcs.horno.pl

Myślenie kamieniem – odsłona druga
W odpowiedzi na oczekiwania osób odwiedzających Bydgoskie Centrum Sztuki (ul. Jagiellońska 47), postanowiliśmy  wystawić po raz drugi w tym roku ekspozycję rzeźb naszego patrona Stanisława Horno-Popławskiego.
Wystawa  "Myślenie kamieniem" to artystyczna wizja rodziny, nawiązanie do polskiego patriotyzmu, inspiracja sztuką antyczną, socrealistyczna specyfika, koncentracja na ludziach, to wyjątkowa podróż po różnorodności świata rzeźby.
Wyjątkowy spacer po tym, co w świecie rzeźby najcenniejsze zapewnia Horno-Popławski - geniusz dłuta, mistrz precyzji, ostatni z artystów, którzy potrafili surowy polny kamień zamienić w nieprawdopodobnie elastyczne tworzywo.
Podróż przez twórczość Horno - również ta wirtualna z wykorzystaniem gogli virtual reality - to coś więcej niż tylko wystawa. To wejście - delikatne i subtelne – w wyjątkowy, własny świat rzeźby Stanisława Horno-Popławskiego.
Wystawa  zostanie wzbogacona o nieprezentowane dotąd rzeźby w Bydgoskim Centrum Sztuki i okraszona będzie cytatami m.in. z książki, autorstwa Romana Konika "Myślenie Kamieniem".
Ponadto - od 16 sierpnia - wystawę urozmaicą pracę uczestników naszych warsztatów z rysunku "Portret kamienia. Studium rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego".
Czas trwania wystawy: 09.08-07.09.2017
Bilety wstępu:
ulgowy - 3 zł
normalny - 5 zł
projekcja VR, czyli pokaz ,,Kamienny Ogród Stanisława Horno-Popławskiego" - 10zł

horno-powraca