#Sztuki wizualne     

Wystawa prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
KPCK - Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

a wystawę zapraszamy do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Witolda Bełzy, Stary Rynek 24 w Bydgoszczy.

Minął kolejny rok twórczej pracy na warsztatach plastycznych w Salonie Hoffman KPCK. Prawie trzydziestoosobowa grupa seniorów spotyka się raz w tygodniu by kilka godzin spędzić przy sztaludze. Bardzo różne osobowości, każda z innym bagażem życiowych doświadczeń, różnymi możliwościami warsztatowymi, ale wszystkie łączy pasja tworzenia. Dla części z nich to jedna z wielu aktywności, ale dla niektórych prawie obsesja, mają za sobą udział w indywidualnych i zbiorowych wystawach, niejedne konkursowe laury. Tworzą razem wspaniałą grupę, a na zajęciach niepowtarzalną atmosferę z odrobiną rywalizacji, która wzbogaca i sublimuje osobiste twórcze wypowiedzi.


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 01.06.2020 KPCKPoranna Kawka czyli E-Biblioteka Seniora odc. 5
Bydgoszcz / 01.06.2020 KPCKSpektakl „Czerwony Kapturek” online
Bydgoszcz / 02.06.2020 KPCKKlub Pracy Twórczej Pipsztyk online odc. 5
Bydgoszcz / 03.06.2020 KPCK„Sport w czasach pandemii - o powiązaniu sportu, mediów i gier” - dr hab. Piotr Siuda
Bydgoszcz / 04.06.2020 KPCKMini Domowy Teatr KPCK: O wilku i siedmiu koźlątkach