#Sztuki wizualne     

Wystawa „Niepodległa Suwerenna”

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Centrum Kultury Browar B. - Włocławek, ul. Łęgska 28 / pokaż na mapie

Ekspozycja stanowi zbiór prac uznanych, wybitnych polskich malarzy, w tym również pochodzących z Włocławka. Udział w niej wzięło kilka pokoleń artystów, których połączyła potrzeba uczczenia bohaterów walk o naszą niepodległość i utrwalenia pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych. Każdy z twórców, we właściwy dla swej stylistyki sposób, zmierzył się z refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.

Rocznica stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości stała się szczególną okazją do świętowania doniosłych wydarzeń z przeszłości i dała asumpt do uczczenia pamięci o nich, promując jednocześnie najwyższej próby polską sztukę współczesną.

Zauważając zróżnicowaną stylistykę prezentowanych prac i różnorodność technik wyrazu artystycznego, dostrzec można indywidualne ujęcia tematu patriotyzmu i odwołania do rodzimych tradycji. Artyści, posługując się aluzjami, cytatami obrazującymi przekaz myśli, uczuciowość, melancholię, symbol, metaforyczne piękno oraz ulotność chwili, namalowali opowieść o Ojczyźnie, jej pejzażu, pięknie i ranach oraz traumach kolejnych wojen. Pytając, czy patriotyzm nadal stanowi inspirację oraz ważny temat do rozważań malarskich, zachęcamy Państwa do pochylenia się nad niniejszym zbiorem twórczości wybitnych polskich artystów.

Wystawę zwiedzać można do 6 lipca, bilety: 2 zł.


Źródło: Centrum Kultury BROWAR B.

Wybrane propozycje organizatora

Włocławek / 17.11.2019 Centrum Kultury Browar B.Panny Wyklęte. Koncert
Włocławek / dzisiaj - 01.12.2019 Centrum Kultury Browar B.„Emocje” - wystawa fotografii Andrzeja Reschke
Włocławek / dzisiaj - 07.12.2019 Centrum Kultury Browar B.„Gumografia” - wystawa fotograficzna Wiesława Turno
Włocławek / dzisiaj (wydarzenie stałe) Centrum Kultury Browar B.Włocławska Kolekcja Wag i Miar