#Sztuki wizualne     

WYSTAWA CZASOWA – 100 lat Polskiej Marynarki Wojennej w Niepodległej

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Muzeum Stanisława Noakowskiego - Nieszawa / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie zaprasza do zwiedzania wystawy „100 lat Polskiej Marynarki Wojennej w Niepodległej” od dnia 15 lipca b. r. do 9 sierpnia b. r.
Wystawa powstała w celu upamiętnienia historycznego wydarzenia, jest 100-lecie Polskiej Marynarki Wojennej i Odzyskanie Niepodległości. Na 24 tablicach zaprezentowano dzieje Polskiej Marynarki Wojennej wplecione w historię Niepodległej Ojczyzny.
Wystawę przygotował zespół bibliotekarzy Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej w składzie: Małgorzata Szubrycht, Monika Cisoń, Wanda Kaczyńska, Kamila Pankowiak, Agnieszka Pyra. Zawartość merytoryczną oparto opublikowane materiały źródłowe. Znak graficzny wystawy zaprojektował Leonard Rozenkranz. Do tablicy tytułowej wykorzystano tło ze strony internetowej freepik.com (Layerace. Freepik.com).
Materiał zdjęciowy pochodzi z publikacji oraz ze zbiorów własnych osób prywatnych i instytucji państwowych.

Nieszawa


Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Wybrane propozycje organizatora

Włocławek / dzisiaj (wydarzenie stałe) MZKiD - Muzeum EtnograficzneWystawa stała: KULTURA LUDOWA KUJAW I ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ
Kłóbka / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum ZKiDSKANSEN W KŁÓBCE
Nieszawa / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Stanisława NoakowskiegoMuzeum Stanisława Noakowskiego
Włocławek / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum ZKiD, Zbiory SztukiRZEŹBA CERAMICZNA STANISŁAWA ZAGAJEWSKIEGO (1927-2008)
Włocławek / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum ZKiD, Zbiory SztukiŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ WACŁAWA BĘBNOWSKIEGO (1865-1945)