#Sztuki wizualne     

Wystawa / 10. Plaster – Hand made

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
CSW - Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13 / pokaż na mapie

 

Kiedy: 17.05–30.08.2019

Wystawa Hand Made – parter CSW

Do wystawy prezentowanej na parterze CSW zostali zaproszeni artyści, którzy swój stosunek do dizajnu graficznego wyrażają poprzez bliskie kolażowi nieskrępowane działania rysunkowe, malarskie i montażowe. Ich prace są pełne naturalnej ekspresji, której konsekwencją wydaje się być nawoływanie, krzyk lub szept.

Im bardziej nas boli tym krzyczymy głośniej. Nie zastanawiamy się nad formą tego atawistycznego odruchu, lecz spontanicznie się mu poddajemy. Hand made to rzemiosło, czyli kontakt z materią. Zbliżamy się do artysty, do jego wypowiedzi, nad którą – na szczęście – nie do końca panuje. Ma to tym większy sens, że otacza nas świat coraz bardziej uporządkowany, sterylny, teoretycznie coraz doskonalszy, więc tym bardziej warto prześledzić analogową historię, którą opowiada kilkunastu artystów z różnych zakątków Europy. Nie tylko w sferze dźwiękowej, ale również wizualnej potrzebujemy szumu – tego naturalnego zakłócenia, które o dziwo daje wytchnienie.

Poza klasyczną ekspozycją prac pod postacią rysunków, grafik, wielkoformatowych wydruków, na wystawie zobaczymy też realizacje, które artyści wykonali bezpośrednio na ścianach galerii. Te kompozycje site-specific, biorące pod uwagę kontekst miejsca i charakter narzędzi, którymi są wykonywane, stanowią przykład komentarza odnoszącego się do rzeczywistości współczesnego dizajnu.

 

Artykuł Wystawa / 10. Plaster – Hand made pochodzi z serwisu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.


Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj CSWMatthias i Maxime, reż. Xavier Dolan, Kanada 2019
Toruń / dzisiaj CSWWydarzenia w Czytelni!
Toruń / 29.02.2020 CSWSASKIA BODDEKE VS ROSE BORCHOVSKI – KREACJA ARTYSTYCZNA W „SECOND LIFE”
Toruń / 01.03.2020 CSWMatthias i Maxime, reż. Xavier Dolan, Kanada 2019
Toruń / 03.03.2020 CSWMatthias i Maxime, reż. Xavier Dolan, Kanada 2019