#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

Wschód i zachód słonia

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Teatr Baj Pomorski - Toruń, Piernikarska 9 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Przedstawienie jest subtelną, wzruszającą opowieścią o matczynej miłości, która pomaga otworzyć się na świat, o przyjaźni, wrażliwości na innych, poświęceniu.

 

autor: Joanna Klara Teske

adaptacja: Dominika MIękus

inscenizacja: Anna K. Chudek. Dominika MIękus, Mariusz Wójtowicz

reżyseria: Ireneusz Maciejewski

scenografia: Dariusz Panas

muzyka: Bartłomiej Orłowski

teksty piosenek: Joanna Herman

muzykę do przedstawienia nagrał zespół DOCTOR FISHER w składzie:

Bartłomiej Orłowski, Wojciech Rozmarynowski, Kuba Fiszer

oraz chór: Olek Różanek, Asia Orłowska, Sławek Witkowski, Piotrek Klimek

 

SCENA INICJATYW AKTORSKICH

PRAPREMIERA: 24 maja 2009

Trwa: 1:10 (z przerwą)

 

Główną bohaterką przedstawienia jest Mała Słoniczka, która ma wyjątkową cechę - potrafi latać, gdy jest szczęśliwa, a gdy jest smutna - zapada się w piach pustyni. Obdarzona przez mamę ogromną miłością i najważniejszymi  radami wyrusza samodzielnie w świat. Na początku swej wyprawy zaprzyjaźnia się z Małpkiem i poznaje Paskudnego Wielbłąda. Jest on tak nieznośny dla wszystkich, że Słoniczka i Małpek postanawiają znaleźć sposób na to, aby go zmienić. Od tego momentu rozpoczyna się wędrówka bohaterów w poszukiwaniu mądrego Hipopotama, w trakcie której będą musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu, niesprzyjającą aurą, własnymi słabościami i zwątpieniem. Przedstawienie jest

subtelną, wzruszającą opowieścią o matczynej miłości, która pomaga otworzyć się na świat, o przyjaźni, wrażliwości na innych, poświęceniu. Lalkowe postaci teatralne stworzone z miękkich materiałów przypominają dziecięce zabawki pluszowe. Za sprawą trójki aktorów-podróżników wszyscy bohaterowie wyłaniają się z walizek, skrzyń i kufrów.

 

Fot. Paweł Brakoniecki


Źródło: Teatr Baj Pomorski

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 26.09.2020 Teatr Baj PomorskiDudi bez piórka
Toruń / 27.09.2020 Teatr Baj PomorskiDudi bez piórka