#Sztuki wizualne     

WOKÓŁ DZIEDZICTWA – PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ. HISTORYCY SZTUKI, MUZEALNICY I KONSERWATORZY W 40. ROCZNICĘ ŚMIERCI PROF. JERZEGO REMERA

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Ratusz Staromiejski - Toruń, Rynek Staromiejski 1 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

W 2019 roku mija 40. rocznica śmierci twórcy polskiego konserwatorstwa, wybitnego historyka sztuki i muzealnika – profesora Jerzego Remera. Czując się spadkobiercami spuścizny Profesora Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział Toruński, Oddział Toruński Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukową dedykowaną pamięci Profesora:

WOKÓŁ DZIEDZICTWA – PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ. HISTORYCY SZTUKI, MUZEALNICY I KONSERWATORZY W 40. ROCZNICĘ ŚMIERCI PROF. JERZEGO REMERA

Odwołując się do wieloaspektowej i ponadregionalnej działalności prof. Jerzego Remera, zapraszamy do udziału historyków sztuki, muzealników i konserwatorów zabytków oraz wszystkich tych, którzy działają na rzecz zachowania i popularyzowania dziedzictwa kulturowego.

Zaproponowane wystąpienia dotyczą życia i działalności prof. Jerzego Remera, dziejów konserwatorstwa i muzealnictwa, badań i problematyki konserwatorskiej wybranych zabytków oraz
współczesnych problemów muzealnictwa, ochrony zabytków i zarządzania dziedzictwem kulturowym.

Konferencja odbędzie się w dn. 7-8 listopada 2019 roku w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

Podczas konferencji nastąpi wręczenie Nagród Zarządu Głównego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków im. ks. prof. Janusza Stanisława Pasierba CONSERVATOR ECCLESIAE.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ze względów organizacyjnych prosimy jednak wszystkich chętnych słuchaczy o rejestrację udziału do dnia 25 października poprzez formularz elektroniczny.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny Konferencji
Kontakt: konferencja.remer@gmail.com


Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 04.06.2020 Ratusz StaromiejskiSpotkanie z cyklu: „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”
Toruń / 16.07.2020 Ratusz StaromiejskiSpotkanie z cyklu: „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”
Toruń / 06.08.2020 Ratusz StaromiejskiSpotkanie z cyklu: „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”
Toruń / 03.09.2020 Ratusz StaromiejskiSpotkanie z cyklu: „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”
Toruń / 01.10.2020 Ratusz StaromiejskiSpotkanie z cyklu: „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”