#Film     

Wieś pływających krów – pokaz i spotkanie z reżyserką

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
CSW - Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Kiedy: 9 listopada (piątek), godz. 18.00

Kino Centrum Sztuki Filmowej zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego WIEŚ PŁYWAJĄCYCH KRÓW i spotkanie z reżyserką – Katarzyną Trzaską.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Zwiastun filmu: 


O filmie:
Kilkoro ekologicznie świadomych i alternatywnie żyjących młodych Berlińczyków w ramach wakacyjnej wyprawy zwiedza Biebrzański Park Narodowy, a potem trafia na przepiękną podlaską wieś gdzie wynajmują stary drewniany dom od miejscowego gospodarza, pana Stanisława. Spacerują, fotografują przyrodę, medytują, ćwiczą akro-yogę, poznają grzyby leśne, modlą się do księżyca, współczują hodowlanym zwierzętom, myją się nago przy studni, jedzą warzywa znalezione na śmietniku przy najbliższym sklepie spożywczym. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni niż jakiekolwiek osoby znane im z telewizji i filmów. Czy mimo braku wspólnego języka i tak olbrzymiej kulturowej przepaści jest możliwe porozumienie między dzisiejszymi neo hippisami i miejscową ludnością? Nowa wizja ekologicznej przyszłości ziemi kontra stara podlaska tradycja a w tle zwyczajne ludzkie radości i dramaty – dużo humoru, ciepła oraz piękna strona wizualna.

Katarzyna Trzaska – reżyserka i scenarzystka, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wyreżyserowała m.in. filmy dokumentalne „10 lat do Nashville” i „Maksimum przyjemności”. Zdobyła m.in. nagroda HBO AWARD za projekt filmu „Boskie!” na Doc Lab Poland odbywającym się podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Artykuł Wieś pływających krów – pokaz i spotkanie z reżyserką pochodzi z serwisu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.


Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj - 31.05.2020 onlineZadania do działania – Wystaw się w CSW
Toruń / dzisiaj - 07.06.2020 CSWWystawa / Sztuczny ból. Współczesna sztuka Ukrainy
Toruń / dzisiaj - 31.08.2020 CSW11. PLASTER – Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej
Toruń / dzisiaj - 27.09.2020 CSWWystawa / Znaki Apokalipsy. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Współczesnej