#Muzyka     

Wielkie gwiazdy 20-lecia – śpiewa Ewa Makomaska

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Pałac Nowy w Ostromecku - Ostromecko / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Kompozytor, aranżer, pianista i znawca piosenki retro, niestrudzony archiwista - Zbigniew Rymarz oraz aktorka Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana - Ewa Makomaska zapraszają na muzyczne spotkanie z największymi artystkami sceny i kabaretu okresu międzywojnia. Nieznane anegdoty z życia artystycznego przedwojennej Warszawy i Lwowa, niezwykle ciepłe wspomnienia Zbyszka Rymarza zostaną ożywione najpiękniejszymi piosenkami takich gwiazd jak: Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Barbara Gilewska, Zofia Terne, Lena Żelichowska, Dora Kalinówna, Ina Benita, Wiera Gran, Kazimierz Krukowski, Henryk Lawiński.

To będzie spotkanie nie tylko z cudowną muzyką, piosenkami Hemara, Własta, Tuwima, Jurandota i wielu innych twórców, ale przede wszystkim z niezwykłymi ludźmi. Ich talent, uroda a w szczególności osobowości, charaktery i temperamenty oparły się próbie czasu. Oni wciąż żyją w naszej świadomości, są inspiracją i niedościgłym wzorem, a niesłabnąca moda na "retro" świadczy o tym, że jeszcze długo artyści będą czerpać z dorobku dwudziestolecia międzywojennego. Na pewno nie odkryjemy ich fenomenu, to zadanie dla historyków kultury, my zapraszamy na ponad godzinną podróż sentymentalną, żeby choć przez ten krótki czas poczuć tamtą atmosferę, poddać się urokowi muzyki i humoru rodem z Qui Pro Quo i innych przedwojennych kabaretów.

Zbigniew Rymarz i Ewa Makomaska zostali nagrodzeni za swoją pracę Złotymi Liśćmi Retro w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro za spektakl „Bodo - pieśniarz Warszawy", a ich koncerty regularnie odbywają się w Warszawie w Muzeum Marii Dąbrowskiej i w Kalinowym Sercu - Fundacji im. Kaliny Jędrusik, na scenach w całej Polsce , a ostatnio także na scenie Ogniska Polskiego w Londynie.

wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)


Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy