#Sztuki wizualne     

Wernisaż wystawy: Karolina Kiljańska-Bizoń. Ślady (monotypie)

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Galeria Kantorek - Bydgoszcz, Gdańska 3 / pokaż na mapie

Karolina Kiljańska-Bizoń. Ślady (monotypie)


Ślad niesie wiele znaczeń. Może być wspomnieniem o życiu i osiągnięciach, genem przodków w dzieciach, zabawkową pieczątką czy zwykłym odbiciem stopy w piasku. Bez względu na kontekst wiąże się z trwałością, przedłużeniem istnienia, swego rodzaju ocaleniem. W moich monotypiach zasuszone rośliny, bibuły i delikatne tkaniny zostawiły ślady. Nietrwałe, kruche materiały, które po wydrukowaniu przestawały istnieć, zyskały kolejne życie w postaci swojego odbicia i nową tożsamość jako część kompozycji.
Karolina Kiljańska-Bizoń
Karolina Kiljańska-Bizoń urodzona w 1978 roku w Bydgoszczy, zamieszkała w Toruniu. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; w 2002 roku dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki warsztatowej. W 2012 roku doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie grafika. Tematem pracy doktorskiej była analiza rodzaju matryc w monotypii i technikach druku bezpośredniego. Uprawia grafikę, głównie monotypię i inne techniki druku bezpośredniego, jak ciałodruk i kserografia oraz ceramikę artystyczną. Mama dwóch córek, żona i wielka miłośniczka przyrody.


ul. Gdańska 3
Koniec 13.10.2018


Źródło: Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 20.11.2018 Galeria Miejska BWAWernisaż wystawy pokonkursowej VIII edycji Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego NAD_RYSOWAĆ
Bydgoszcz / 21.11.2018 Galeria Miejska BWABydgoska Akademia Sztuki
Bydgoszcz / 05.12.2018 Galeria Miejska BWABydgoska Akademia Sztuki
Bydgoszcz / 12.12.2018 Galeria Miejska BWABydgoska Akademia Sztuki
Bydgoszcz / 23.01.2019 Galeria Miejska BWABydgoska Akademia Sztuki