#Edukacja     

Warsztaty rodzinne „Nie tylko fajans”

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Zbiory Sztuki - Włocławek, ul. Zamcza 10/12 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Zapraszamy na warsztaty rodzinne pt. „Nie tylko fajans”, które odbędą się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12, w dniu 27 września (niedziela), o godzinie 11.00.
Część teoretyczna warsztatów zapozna grupę z wystawą pt. Włocławska wytwórnia sztucznego marmuru. „Lavinit. Krupka i Perlicz. 1923–1939”. Zajęcia będą polegały na wyjaśnieniu nazwy lavinit, techniki jego wytwarzania i przedmiotów, które z niego wykonywano. Przybliżona zostanie również historia włocławskiej spółki, która zajmowała się produkcją „sztucznego marmuru”. Wystawa powstała dzięki współpracy z prywatnymi kolekcjonerami Wojciechem Błachowiakiem i Piotrem Franczakiem oraz ze zbiorów Muzeum Techniki Ceramicznej w Kole, a także zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.
W części praktycznej rodzice wspólnie z dziećmi będą zdobić papierowe talerzyki w orientalne i antyczne wzory oraz „malować” na folii palcami dwiema technikami. Zadzwoń, zapisz się i przyjdź… Wszystko zależy od Twojej fantazji:)

Dnia: 27.09.2020 r.
Godzina: 11.00
Liczba uczestników: do 15 osób – liczy się kolejność zgłoszeń
Cena: 8 zł od uczestnika warsztatów
Prowadzący: Urszula Adamczyk
Zapisy: 54 232 30 01
Uwaga: warsztaty odbywają się w maseczkach lub przyłbicach, po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk, z zachowaniem odstępów między uczestnikami


Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Wybrane propozycje organizatora

Nieszawa / 25.10.2020 - 03.01.2021 Muzeum ZKiDMalarstwo Piotra Będkowskiego w Nieszawie
Włocławek / dzisiaj - 08.11.2020 Zbiory SztukiWYSTAWA CZASOWA - Włocławska wytwórnia sztucznego marmuru „Lavinit. Krupka i Perlicz. 1923–1939”
Włocławek / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum ZKiD, Zbiory SztukiRZEŹBA CERAMICZNA STANISŁAWA ZAGAJEWSKIEGO (1927-2008)
Włocławek / dzisiaj (wydarzenie stałe) MZKiD - Muzeum EtnograficzneWystawa stała: KULTURA LUDOWA KUJAW I ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ
Nieszawa / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Stanisława NoakowskiegoMuzeum Stanisława Noakowskiego