#Edukacja     #dla dzieci

warsztaty plastycznych o tematyce przyrodniczo-ekologicznej on-line

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza - Inowrocław, ul. Kilińskiego 16 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

„Literatura i przyroda… inspirują. Cz. 2

 

            Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza na kolejne warsztaty plastycznych o tematyce przyrodniczo-ekologicznej on-line. Tym razem mamy propozycję dla młodszych  dzieci z klas 1 - 4 ze szkół podstawowych.

Zajęcia przygotuje i poprowadzi doświadczony plastyk  Alicja Kaczmarek. Premiera 29 września o godz. 900  na stronie biblioteki, Facebooku i kanale You Tube. Film instruktażowy dostępny będzie do 20 października.

            Dzieci po obejrzeniu filmu, posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykonają na butelkach filtrujących wielokrotnego użytku, oznaczenia o tematyce ekologicznej. Wykonane prace stanę się ich własnością. Uczestnicy inspiracje do stworzenia spersonalizowanych butelek będą mogli czerpać z książek o tematyce przyrodniczej, dostępnych w naszej bibliotece
i bibliotece internetowej Wolne Lektury.

Opiekun dziecka biorącego udział w warsztatach otrzyma darmowy pakiet (liczba pakietów ograniczona) zawierający butelkę filtrującą i podstawowe materiały plastyczne oraz zobowiązany będzie do przesłania zdjęcia ozdobionej butelki na adres mailowy: wypozyczalnia@bmino.pl.

Działanie pn. „Literatura i przyroda… inspirują. Cz. 2” zorganizowane w ramach  projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

Wybrane propozycje organizatora

Inowrocław / 26.10.2020 Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaAkcja uwalniania książek
Inowrocław / 02.11.2020 - 24.11.2020 Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaCały ten jazz
Inowrocław / dzisiaj - 31.10.2020 Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaWystawa prac malarskich pt. „Literatura i przyroda… inspirują”
Inowrocław / dzisiaj - 01.11.2020 onlineWarsztaty przyrodniczo-kulinarne „Mój świat – mój dom”