#dla dzieci

Warsztaty dla dzieci w ramach Białych Ferii

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
OKSiR - Świecie, Wojska Polskiego 139 / pokaż na mapie

Na zajęcia obowiązują zapisy, które przyjmowane są od 2 stycznia w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 139 (poniedziałek – piątek w godz. 9:30-16:30), 52 562 73 71. 

Warunkiem udziału w zajęciach jest podpisanie przez uczestnika (w przypadku osób pełnoletnich) lub rodzica/opiekuna dziecka, oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem zajęć organizowanych przez OKSiR w Świeciu.

Program Białych Ferii 2020

Etiudy teatralne (wiek: 7-9 lat)
27 stycznia, godz. 10:00 – 13:00, sala konferencyjna
Instruktor: Paulina Walendziak
Koszt: 20 zł/os.

W programie zajęć etiudy z przedmiotami codziennego użytku, elementarne zadania aktorskie, animacja lalki, gry i zabawy rozwijające. 
Warsztaty poprowadzi świecianka, dawniej recytatorka, tancerka i wokalistka z sukcesami w ogólnopolskich konkursach prestiżowych (m.in. Kraków), absolwentka PWSFTviT w Łodzi, aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, z zamiłowania gra na ukulele, gitarze elektrycznej i klasycznej.


Pancerne ferie – warsztaty modelarskie (wiek 10-16 lat)
Grupa I: 27-29 stycznia, godz. 10:00-14:00, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej
Grupa II: 30 stycznia - 1 lutego, godz. 10:00-14:00, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej
Instruktorzy: Jerzy Dończyk, Marek Wantowski
Nieodpłatnie

Podczas sklejania modeli kartonowych będzie można krok po kroku zapoznać się z ich budową, historią powstania oraz okresem, w którym były wykorzystywane. Sklejanie modeli uczy cierpliwości i precyzji oraz pokazuje jak istotna w tego typu pracy jest dbałość o szczegóły.
Zajęcia prowadzone będą przez Jerzego Dończyka i Marka Wantowskiego z Modelarni "Combat" z Chełmży przy wsparciu merytorycznym Jakuba Stalągowskiego i Michała Golińskiego z Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej.


„Jak pokonać stres na scenie?“ (wiek:10+)
27-28 stycznia, godz. 10:00 - 12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz
Nieodpłatnie

Warsztaty budowania pewności siebie zarówno przy wystąpieniach publicznych, jak i podczas różnego rodzaju występów (muzycznych, teatralnych, itp.). W programie m.in.: ćwiczenia, zadania, scenki rodzajowe.

Stwórz i nagraj utwór muzyczny (wiek: 13+)
27-28 stycznia, godz. 10:00 – 16:00, Studio Nagrań OKSiR
Instruktorzy: Przemek Drewkowski i Adam Pawłowski
Nieodpłatnie

Warsztaty mają na celu podjęcie próby napisania utworów muzycznych przez uczestników zajęć oraz poznanie technik produkcji muzycznej.
Jak skomponować utwór? Jakie techniki i umiejętności muzyczne trzeba posiadać? Jak poprawić swoje zdolności muzyczne? Jak nagrać i wyprodukować muzykę? Skąd wziąć pomysł na aranżacje? - na te i inne pytania odpowiemy sobie na zajęciach. Wystarczy własny instrument oraz chęci. Zapraszamy również wokalistów.

Białe Ferie ze Sportem 
27-30 stycznia, godz. 9:00-14:00, SP3 (ul. Ogrodowa) - zabawa na dmuchańcach (wiek: 3+)
03-06 lutego, godz. 10:00-13:00, Hala Widowiskowo-Sportowa - gry i zabawy sportowe (wiek: 7-13 lat)
nieodpłatnie, wstęp wolny


„Mały architekt” – warsztaty projektowania scenografii (wiek: 10-13 lat)
29 – 31 stycznia, godz.10:00 – 14:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Justyna Pogoda
Koszt: 50 zł/os.

Spełniona mama i żona. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu - Wychowanie Plastyczne i Politechniki Szczecińskiej - Projektowanie Wnętrz. Na co dzień - projektantka wnętrz w Ikea Bydgoszcz, twórcza pasjonatka zdrowego stylu życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Uwielbia twórcze nowe wyzwania czerpiąc inspirację z natury, książek i dzieci. Ostatnio zainspirowana pasją córki, skupiła się wraz z nią na badaniu tajników scenografii filmowej i teatralnej, czym chciałaby się podzielić z uczestnikami warsztatów.


„Wskocz do tanecznego koła!” (wiek: 7-16 lat)
Grupa I (11-16 lat): 30 stycznia, godz. 10:00-12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa II (7-10 lat): 6 lutego, godz. 10:00-12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Natalia Głowala
Nieodpłatnie

Motyw kół tanecznych (cyphers) jest jednym z kluczowych elementów kultury hip hop. Bitwy taneczne w kołach, w których tancerze wymieniają się nowymi rozwiązaniami, stylami, interpretacją muzyki, ale przede wszystkim wyrażają siebie, są podstawą „Street styles”. Na zajęciach dzieci poznają historię tajemniczych kół i mechanizmy ich funkcjonowania. Wspólnie postaramy się stworzyć energię, która pozwoli rozwinąć skrzydła tym, którzy chcieliby postawić swoje pierwsze kroki w bitwach tanecznych. Celem zajęć jest odkrycie i wypracowanie swojego unikalnego stylu tanecznego i przybliżenie niezwykłej kultury hip hop.

 

„Tajemnicze eksperymenty” (wiek: 7-9 lat)
31 stycznia, godz. 10:00-14:00, sala „Wyspa Skarbów“
Instruktor: Paula Kuklińska
Koszt: 20 zł/os.

Twoje dziecko jest ciekawe świata? Zadaje trudne pytania? Zapisz je na magiczne warsztaty, które odpowiedzą na wiele jego pytań. Zrobimy m.in. sztuczny śnieg, wybuchający wulkan, przekonamy się czy czarny na pewno jest czarny i czemu z chmury pada deszcz. Zapraszamy na niezwykłą lekcję naukowej magii.

Paula Kuklińska - charyzmatyczna wolontariuszka wielu imprez kulturalnych, najbardziej znana z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od niedawna animatorka zajęć plastycznych w Małej Akademii Twórczej, Pracowni Rozwoju OKSiR, z zamiłowania organizator czasu wolnego dla młodszych dzieci. Pełna zapału do aktywnego życia, nowych pomysłów, którymi chętnie podzieli się w czasie zimowych warsztatów – „Tajemnicze eksperymenty”.


„Flamingowy breloczek“ (wiek: 7-9 lat)
3 lutego, godz.10:00 – 13:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Michał Składanowski (animator Gonzo)
Koszt 20 zł/os.

Własnoręcznie stworzony breloczek w motywie modnego flaminga, nie pozwoli zapomnieć o kluczach. Każdy uczestnik wykona po jednym breloczku, w wybranym przez siebie kolorze. Z tak barwnym towarzyszem na pewno nigdy już nie zgubicie kluczy!

 

Broadway jazz – warsztaty taneczne (9+)
Grupa I (wiek: 9-13 lat): 4 lutego, godz. 10:30-12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa II (wiek: 13+): 4 lutego, godz. 12:00-13:30, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Natalia Karczewska
Nieodpłatne

Broadway jazz to styl tańca współczesnego łączący w sobie taniec klasyczny, jazzowy, stepowy, rewirowy oraz pantomimę. Wywodzi się z tradycji nowojorskich teatrzyków ulicznych dzielnicy Broadway. Podczas warsztatów poznawać będziemy figury taneczne charakterystyczne dla tej techniki, by potem połączyć je w choreografię rodem z popularnych musicali.

 

„Ebru - malowanie na wodzie“ (wiek: 7-9 lat)
4 lutego, godz. 10:00 – 13:00, sala konferencyjna
Instruktor: Michał Składanowski (animator Gonzo)
Koszt: 20 zł/os.

Ebru to wywodząca się z Turcji technika skrapiania powierzchni odpowiednio przygotowanej cieczy, barwnikami, które unoszą się na jej powierzchni. Ta niezwykle wyciszająca technika daje niesamowite, niepowtarzalne efekty. Podczas warsztatów tworzyć będziemy obrazy techniką Ebru.

 

Warsztaty muzyczno-perkusyjne (wiek: 7-19 lat)
5 lutego, godz. 10:00 – 14:00, sala konferencyjna
Instruktor: Maria Kępisty
Koszt: 20 zł/os.

Wibrafonistka, perkusistka, muzyk orkiestrowy, pedagog, kompozytor muzyki instrumentalnej (solowej, kameralnej, orkiestrowej), chóralnej, elektronicznej, filmowej, teatralnej oraz piosenek. Absolwentka klasy wibrafonu jazzowego na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz klasy perkusji na Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktualnie rozpoczęła studia kompozycji muzyki filmowej i teatralnej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, lecz jeszcze przed ich rozpoczęciem stworzyła muzykę do kilku spektakli teatralnych: m.in. „Innym razem“ (reż. Rafał Pietrzak, Paula Czarnecka), „Ojcy“ (reż. Szymon Nygard), „Formy ulotne“ (reż. Agnieszka Bogusławska, „Dziady“ (reż. Paula Czarnecka).
Obecnie wraz z Siostry Łotry pracuje nad autorską płytą „Pierwszy lot ptaka”. Zespół jest laureatem 3. miejsca w talent show „Start NaGranie“, a doceniony przez jury (m.in. Ten Typ Mes, Wojtek Mazolewski) singiel „Łyse konie” wielokrotnie gościł na antenie „Trójki“ Polskiego Radia.


Bal karnawałowy „W Krainie Baśni“
6 lutego, godz. 17:00-19:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
bilety: 20 zł/os. do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR oraz na www.biletyna.pl

Jak co roku zapraszamy dzieci na niezwykłą przygodę – tym razem „W Krainie Baśni“. W tanecznych podskokach, w asyście animowanych zabaw i konkursów będziemy odkrywać bajeczne sekrety. Wystrój naszej sali balowej zostanie zaprojektowana przez młodych architektów - uczestników warsztatów scenograficznych zaplanowanych na pierwszy tydzień ferii.

 


Źródło: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu