#Bez kategorii     #Muzyka     

Walentynki Chełmińskie

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Chełmiński Dom Kultury - Chełmno, Rynek / pokaż na mapie

Chełmno – miasto zakochanych po raz 17. gości największe w Polsce obchody Dnia Świętego Walentego. W programie tygodniowej (8-14 lutego) imprezy znalazły się wystawy, koncerty, gry i zabawy. Głównym punktem sobotnich (10 lutego) wydarzeń będzie koncert Patrycji Markowskiej. Zapraszamy także na walentynkowe wydarzenia, które proponują wojewódzkie instytucje kultury.

Główne wydarzenia odbędą się w sobotę (10 lutego) na chełmińskim rynku. Już od godziny 9 będzie można oddać krew na rzecz pacjentów bydgoskiego Centrum Onkologii. Od godziny 14.30 zaplanowano warsztaty lukrowania pierników, happening „Zbudujmy serce”, rozstrzygnięcie konkursów na walentynkowy komiks i witrynę, gry i zabawy dla dzieci oraz koncerty zespołu The Chance i gwiazdy wieczoru Patrycji Markowskiej. W międzyczasie będzie można zwiedzać zabytki Chełmna, m.in. farę z relikwiami św. Walentego. Odbędą się również oprowadzanie kuratorskie po wystawie malarskiej „Spoglądając na piękno” Mariusza Kałdowskiego w Muzeum Ziemi Chełmińskiej i otwarcie ekspozycji „Chełmno - kościoły i inne zabytki” w kościele garnizonowym.

Wielki Finał „XI Festiwalu Piosenki Miłosnej Chełmno’ 2018” odbędzie się 10 lutego w sobotę na chełmińskim rynku podczas obchodów „Walentynek Chełmińskich” tuż przed gwiazdą wieczoru – PATRYCJĄ MARKOWSKĄ z zespołem.

Jak co roku, podczas obchodów „WALENTYNEK CHEŁMIŃSKICH”, zapraszamy na „Jarmark św. Walentego”, w sobotę (10 lutego), gdzie odbywać się będzie wielka impreza plenerowa z udziałem m.in. Patrycji Markowskiej z zespołem oraz w środę (14 lutego). 

Niedziela (11 lutego) to odpust św. Walentego. Suma walentynkowa w farze z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się o godzinie 13. Poza tym tego dnia zaplanowane są otwarcie wystawy „Chełmno komiksem malowane”, warsztaty „komiksowe historie miłosne”, koncert Bydgoskiego Chóru Gospel i live set Ane.

 

W poniedziałek (12 lutego) goście Walentynek Chełmińskich obejrzą film „Generał” Bustera Keatona w kościele garnizonowym z muzyką na żywo Marcina Pukaluka. We wtorek (13 lutego) w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży wystąpią artyści z ukraińskiego Kaniova. Na zakończenie w Dzień Św. Walentego (14 lutego) odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, otwarcie wystawy z XIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury w farze oraz koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina.

(1)

Organizatorami wydarzenia są Chełmiński Dom Kultury, Urząd Miasta Chełmna i Parafia Wniebowzięcia NMP. Impreza odbywa się pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego i przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.


Źródło: Chełmiński Dom Kultury

Wybrane propozycje organizatora

Chełmno / 20.01.2019 Kinoteatr RONDOPiotr Bałtroczyk "Mężczyzna z kijowym peselem"