#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

W magicznej krainie | Bajka improwizowana | spektakl dla dzieci

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie

Zapraszamy dzieci od 4 do 11 roku życia. Cena biletu od osoby 15 zł. Bilet rodzinny 50 zł (4 osoby, w tym min. 1 osoba dorosła)

 

Bilety dostępne również na

 
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Impro w Artusie

Dawno temu, a może wczoraj lub za 100 lat powstanie świat pełen niesamowitych postaci zasugerowanych przez małych widzów. W jednej leśnej chatce mogą żyć ślepe spodnie, marudny czarodziej i zakręcony ogórek, który zwiał ze słoika. Może na wspólną podróż wyruszą dobra Jędza, nadgryzione jabłko i koparka w głębokiej depresji. Wszystko powstanie bez scenariusza, na postawie wyobraźni małych widzów i ich rodziców. Wiemy tylko, że będzie energicznie, zabawnie i bardzo, bardzo zaskakująco, bo tak jest zawsze, gdy na scenie stają improwizatorzy z grupy Bujdy i Bajania czyli Ada Żurawska, Jakub Dranicki i Cezary Markiewicz.

Bajka improwizowana dla młodych widzów to połączenie teatru i animacji. Powstaje opowieść, którą można przeżyć tylko raz, drugi raz się nie zdarzy. Aktorzy przemycają też sporo humoru dla dorosłych, warto więc przyjść całymi rodzinami i podarować sobie godzinę radości.

 

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie.

Albert Einstein

 

Wystąpią:

 

Bujdy i Bajania to stosunkowo młoda formacja. Występuje na scenie od dwóch lat, odgrywając przedstawienia dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sztuki improwizowania uczyli się pod okiem instruktorek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obecnie doskonalą warsztat u boku najlepszych polskich improwizatorów. Występują w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, na scenie bydgoskiego Eljazzu oraz okazjonalnie na scenach w całym kraju. Tym razem Przywędrowali do nas!

 

Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 29.02.2020 Dwór ArtusaToruńska Giełda Winylowa vol. 21
Toruń / 01.03.2020 Dwór ArtusaSaxmania 2020 | Latin Jazz - Od Bossa Novy do Samby
Toruń / 03.03.2020 Dwór ArtusaKujawy w kolorach | Aleksandra Sas Wisłocka | wernisaż
Toruń / dzisiaj - 29.02.2020 Dwór ArtusaSpotkanie z pięknem pejzażu | Wystawa poplenerowa studentów UMK